comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor taraftarları ayağa kalktı! Polis engel oldu

05 Şubat 2017, Pazar 16:25
Gaziantepspor taraftarları ayağa kalktı! Polis engel oldu

Spor Toto Süper Lig'de son sırada bulunan Gaziantepspor, yönetimi istifaya davet etmek amacıyla yaptığı organizasyon emniyet engeline takıldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de son sırada bulunan Gaziantepspor'da, taraftarların yönetime olan tepkisi bitmek bilmiyor.

Kırmızı-siyahlı taraftarlar bugün şehrin merkezinde bulunan Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda yönetimi istifaya davet etmek amacıyla toplandı. Yaklaşık 200 kadar kırmızı-siyahlı taraftarların bu organizasyonu ise emniyet güçlerinin izin engeline takıldı. OHAL kapsamınında, yürüyüş, protesto gibi etkinliklerin yasaklanmasından dolayı toplanan taraftarları polisler meydandan uzaklaştırdı.


KOVALAMACA YAŞANDI

Gaziantepspor taraftarlarının yönetimi istifaya davet etmek amacıyla emniyet güçlerini ikna etmek için görüşmeler yapsalarda sonuç alamadılar. İlk olarak taraftarları meydanda uzaklaştıran çevik kuvvet ekipleri, taraftarların daha sonra tekrar toplanıp "Yönetim istifa" "Antep'in başına Antepli gelsin" gibi tezahuratları söylemeye başlamasının ardından ise güvenlik güçleri harekete geçti. Bir çok taraftarı önce tutuklayan emniyet yetkilileri daha sonra ise GBT sorgusunun ardından serbest bıraktı. 

TEPKİLER BİTMİYOR
Gaziantepspor taraftarı kulüp başkanı İbrahim Kızıl'a olan istifa çağrısının ise her geçen gün katlanarak devam etmesi şehirde de hareketlilik yaşatmaya devam ediyor. Alınan bilgilere göre İbrahim Kızıl'ın görevi kesinlikle bırakmayı düşünmediği öğrenildi.

GAZİANTEPSPOR TARAFTARLARININ İSTİFA BİLDİRİSİ


Haber: Cemil İbrahim CANSIZ


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)