comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor Haberleri: Yeni stat Portekiz deviyle açılacak

27 Haziran 2016, Pazartesi 11:55
Gaziantepspor Haberleri: Yeni stat Portekiz deviyle açılacak

Gaziantep'te inşaatı tamamlanmak üzere olan Gaziantep Arena Stadyumu için açılış programı netleşmeye başladı.

FutbolArena - Çimlerin %90 oranında serildiği Gaziantep Arena'nın açılışında kırmızı-siyahlılar Portekiz'in en köklü takımlarından Benfica'yla özel bir açılış yapmayı planladıkları öğrenildi.

Gaziantepspor kısa bir süre önce iş birliği anlaşması imzaladığı Benfica takımıyla ilişkilerinde özel bir boyuta taşımayı sürdürüyor. Benfica ile Gaziantepspor ilk olarak altyapı konusunda anlaşmaya varmış daha sonra ise Benfica bir çok transferde kolaylık sağlayabileceklerini iletmişti. Gaziantepspor, Benfica'nın bu jestlerine karşılık ise Portekiz devini Gaziantep'e davet ederek stadyumun açılışını gerçekleştirmek istiyor.
 

Benfica, Gaziantep'e gelecek mi?


Benfica kulüp başkanı Luis Filipe ile oldukça yakın ilişkileri bulunan Gaziantepspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, Benfica'yla geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen toplantıda bu isteklerini de iletti. Benfica Başkanı Luis Filipe'de bu teklife olumlu yanıt vererek, Türkiye piyasasına açılmaları açısından bunun kendileri içinde önemli bir adım olacağını söyledi.
Tarafların açılış maçı için sözleşmesinin ardından, iki takımın hazırlık kampına göre maç programının netleşmesi bekleniyor. 
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.