comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor Haberleri: Bilardo takım kaptanından olay sözler

15 Haziran 2016, Çarşamba 17:36
Gaziantepspor Haberleri: Bilardo takım kaptanından olay sözler

Avrupa Şampiyonu olan Gaziantepspor Bilardo Takımı kaptanı Hakan Adıgüzel flaş açıklamalarda bulundu.

Gaziantepspor Bilardo Takımı kaptanı Hakan Adıgüzel, kırmızı-siyahlı takımla başlayan serüvenlerinden son oynanan Avrupa Şampiyonası'na kadarki süreçte yaşadıkları üzücü olayları ilk defa anlattı.
 

Hakan Adıgüzel'den İbrahim Kızıl açıklaması


İHA muhabirine konuşan Hakan Adıgüzel, Gaziantepspor'a Türkiye ve Dünya şampiyonlarından oluşan bir takım kurmalarına rağmen beklenen ilgi ve alakayı göremediklerini belirterek, son Avrupa şampiyonluğundan sonra kulüpten Başkan İbrahim Kızıl'ın ve Mustafa Kızıl'ın da kendilerini tebrik etmediğini söyledi.

"BİZİ KİMSE DİKKATE ALMADI"
Porto'ya gitmek için büyük sıkıntılar çektiklerini ifade eden Adıgüzel, “Porto'da düzenlenen 3 Bant Avrupa Şampiyonası'na gideceğimizi As Başkan Bülent Konca, Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, Transfer Komitesi Üyesi Mehmet İhsan Güney ve Başkan İbrahim Kızıl ile konuştuk. Sürekli gideceğimizi ve bu turnuvanın önemini söylememize rağmen bizi kimse dikkate almadı. Hatta telefonlarımıza bile çıkılmadı. Son çare oyuncularında prestijini düşünerek kendi imkanlarımızla gideceğimiz yönünde karar kıldık. Nitekim Mehmet İhsan Güney sadece bizim uçak biletlerimizi aldı. Bizim zorlamamıza rağmen Porto'da düzenlenen şampiyonaya ancak katılabildik" ifadelerini kullandı.

"TUTMUYORUM SÖZÜMÜ KARDEŞİM' DEMESİ, SÖZÜN BİTTİĞİ YERDİ"

Kaptan Hakan, Başkan İbrahim Kızıl ile son olarak telefonda görüştüklerini belirterek, "Avrupa Şampiyonası'na katılacağımızı ve uçak biletlerimizin alınmaması durumunda gidemeyeceğimizi söyledik. 'Sıkıntılar var ve turnuvaya gideceğiz' dedik. Başkan İbrahim Kızıl'dan gelen cevap ise beni oldukça şaşırttı. 'İlgilenmiyoruz kardeşim artık, sıkıntıları halletmiyoruz. Biz bu işi yapamıyoruz. Beni bir daha bu tür durumlar için aramayın' dedi. Ben ise yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ve sizin sözünüzle buralara kadar geldik dememe rağmen yine cevabı net oldu. 'Tutmuyorum sözümü kardeşim' demesi, tabi sözün bittiği yerdi artık. Oyuncuların çok cüzi miktarda alacaklarının ödenmemesi ve üstüne de böyle büyük bir turnuva öncesi Başkan İbrahim Kızıl'dan böyle bir cevap gelmesi bizleri oldukça üzmüştü" dedi.

"SON GÖREVİMİZİ YAPTIK"

Gaziantep ve Gaziantepspor için son görevi yerine getirmek için uğraştıklarını anlatan kaptan, "Başkan İbrahim Kızıl'ın böyle demesine rağmen biz yine de Gaziantep ve Gaziantepspor için son görevimizi yerine getirmemiz gerektiğini düşündük. Takımda yabancı oyuncu olan tek kişi Frederic Coudron'du. Biz bir şekilde alacağımızı sıkıntı etmedik ancak Coudron taksiti ödenmediği durumunda turnuvaya katılmayacağını biliyorduk. O yüzden 7 bin Euro gibi bir parayı kendi aramızda topladık ve Coudron'un Şampiyonaya katılmasını sağladık. Allah görüyor ya herkesin ettiği bir gün kapısına gelir" ifadelerine yer verdi.

"BOŞ KAĞITLARI ÖNÜMÜZE KOYDULAR"

Gaziantepspor'a böyle bir branşın açılmasını önceleri sevindirici olarak gördüklerini anlatan kaptan Hakan, "Gaziantepspor'a gelişimiz ve böyle bir branş açılması ilk önce sevindirici bir gelişme olarak gördük. Çünkü bilardoyu bir yerlere getirmek istiyorduk. Takımın yıllık toplam maliyeti 150 bin TL'yi geçmeyecek şekilde kurduk. Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonlarını bir araya getirmek kolay olmadı. Herkes elini taşın altına koydu ve Gaziantepspor bilardo takımını kurduk. Ancak zaman içerisinde her şey değişti. Bakan Mehmet Şimşek'in katılımıyla sözleşme imzalayacaktık ancak masada baktığımızda önümüzde boş beyaz kağıtlar vardı. Sözleşmelerin aslını imzalayacaktık ancak sonrasında Başkan İbrahim Kızıl'ın talimatıyla sözleşme olmayacağı yönünde karar verilmiş. Aslında her şey orada başlamıştı ancak biz yine iyi niyetli davrandık. Biz onların kapısını çalıp da bize branş açın demişliğimiz yok. Yaşadıklarımızın hepsi üzüntü verici şeylerdi” diye konuştu.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.