comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor - Gençlerbirliği erteleme maçında merak edilen yeni transfer sorusu

22 Ocak 2017, Pazar 13:39
Gaziantepspor - Gençlerbirliği erteleme maçında merak edilen yeni transfer sorusu

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın vefatından dolayı Spor Toto Süper Lig 18. haftasında oynanması gereken Gaziantepspor - Gençlerbirliği maçı ileri bir tarihe ertelendi. Erteleme maçında yeni transferlerin durumuyla alakalı son gelişmeler. 

FutbolArena Özel - Gaziantepspor - Gençlerbirliği maçı ertelendi; Peki şimdi ne olacak?

Gençlerbirliği'nin duayen başkanı İlhan Cavcav'ın hayatını kaybetmesinden dolayı, Gaziantepspor - Gençlerbirliği maçı ileri bir tarihe ertelendi.
Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında bugün Gaziantep'te oynanacak olan Gaziantepspor - Gençlerbirliği maçı öncesinde, Türk Futbolunun en önemli başkanlarından İlhan Cavcav'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle müsabaka ileri bir tarihe ertelendi. Gençlerbirliği takımı da bu gelişme üzerine Gaziantep Arena Stadı'ndan ayrılarak Ankara'ya dönmek üzere havaalanının yolunu tuttu. Müsabakanın ertelenmesi bir çok soruyu da beraberinde getirdi.


Gaziantepspor - Gençlerbirliği maçı erteleme maçında yeni transferler oynayabilecek mi?


Süper Lig'in 18. haftasında oynanması gereken Gaziantepspor - Gençlerbirliği maçının ertelenmesi beraberinde de bir çok soruyu getirdi. Karşılaşmanın ileri ki bir tarihte oynanacak olmasından dolayı futbolseverler, bu karşılaşmayla ilgili talimatları da tartışmaya başladı. FutbolArena'nın yaptığı araştırmalara göre ise, iki takımın ileri bir tarihte oynayacakları müsabakada, bugün TFF'ye bildirilen lisans listesinin dışında yeni bir oyuncu oynatamayacakları öğrenildi. Yani Gaziantepspor ve Gençlerbirliği takımları kadrolarına yeni bir futbolcu katmaları veya lisansı bu müsabakaya yetişmeyen oyuncularını erteleme maçında da oynatamayacaklar. Bu talimata göre, bugün verilen listeler erteleme maçında da geçerli olacak.

CEZALI OYUNCULAR OYNAYABİLECEK Mİ ?

Gaziantepspor ile Gençlerbirliği takımları arasında oynanacak erteleme maçının ne zaman olacağı konusunda ise henüz bir gelişme bulunmuyor. Karşılaşmanın bir haftadan fazla ileriye ertelenmesi durumunda ise bu karşılaşmada cezalı olan oyuncular, erteleme maçında şans bulabilecek. Bugün cezalı durumda bulunan isimler, takımlarının bir sonraki müsabakasında bu cezayı çekecekler ve erteleme maçı öncesinde oynamaları konusunda bir sorun bulunmayacak.

TANER ÜNLÜ FutbolArena'ya AÇIKLADI
Spor Hukukçusu Avukat Taner Ünlü'de FutbolArena'ya yaptığı açıklamada, müsabakanın ertelendiği andaki şartların geçerli olacağını söyledi. Bu karşılaşma öncesinde takım kadrolarındaki geçerlilik olduğu gibi erteleme maçını da kapsayacak.

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)