comScore

Gaziantepspor Gaziantepspor

Gaziantepspor cephesinden hakem hatalarına tepki - Süper Lig Haberleri

04 Mayıs 2016, Çarşamba 18:10
Gaziantepspor cephesinden hakem hatalarına tepki - Süper Lig Haberleri

Gaziantepspor Asbaşkanı Bülent Konca, hakem hatalarından 3 Temmuz sürecine ilişkin açıklamalar yaptı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor'un asbaşkanı Bülent Konca, son haftalardaki hakem hatalarına işaret ederek, "Yaşananlar, gereksiz bir biçimde Gaziantepspor-Eskişehirspor maçının önemini üst seviyeye yükseltmiştir. Başka bir ifadeyle hakem kararlarıyla Eskişehirspor'un ligde tutunması sağlanmış oldu." dedi.
 

Gaziantepspor'dan 3 Temmuz süreci açıklaması


Bundan sonraki süreçte herkesin daha sorumlu davranması gerektiğini dile getiren Konca, "Kimse aklından çıkarmamalıdır ki, Türk futbolu ikinci bir 3 Temmuz'u kaldırmaz." ifadelerini kullandı.

Konca,  yaptığı açıklamada, son haftalarda düşme hattındaki takımların müsabakalarında yaşanan olayları dikkatle izlediklerini söyledi.

Ligin 30. haftasında Gençlerbirliği ile yaptıkları maça Kayseri bölgesinden hakem atandığını hakemin lehlerine 2 penaltı ve 1 kırmızı kartı es geçtiğini savunan Konca, yaşanan tüm bunların kamuoyu tarafından görüldüğünü dile getirdi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın maçın hemen öncesinde soyunma odasını arayarak çifte prim müjdesi verdiğini iddia eden Konca, "Maça dakikalar kala çifte prim açıklanması pek alışagelmiş bir durum değil. Sayın Cavcav'ın aynı cömertliği bundan sonraki maçlarda da göstermesini bekliyoruz." diye konuştu.

Geçen hafta Eskişehirspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçta hakemin haksız bir penaltı ile kırmızı kart verdiğini ileri süren Konca, hakemin sonuca doğrudan etki ettiğini, bunun da kabul edilebilir bir durum olmadığını vurguladı.

 

266861-haber

Hakem hatalarının bir çok takımı etkiler hale geldiğini aktaran Bülent Konca, şöyle konuştu:

"Yaşananlar, gereksiz bir biçimde Gaziantepspor-Eskişehirspor maçının önemini üst seviyeye yükseltmiştir. Başka bir ifadeyle hakem kararlarıyla Eskişehirspor'un ligde tutunması sağlanmış oldu. Futbolun tüm taraflarının bu haftaki müsabakada adil bir yönetim çıkması için gereken hassasiyeti doğurmuştur. Bizim tek isteğimiz hakkaniyetli bir yönetim. Gerisi takdir-i ilahidir. Ayrıca futbol kamuoyunda düşme hattındaki takımların bundan sonra oynayacakları müsabakalara ilişkin teşvik primi haberleri ayyuka çıkmıştır. Tüm futbolcu arkadaşlarımızın ve yöneticilerin teşvik priminin de şikenin başka bir aracı olduğunu unutmamalıdır."

 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!