comScore

Galatasaray Galatasaray

Garry Rodrigues, Konyaspor maçında oynayacak

08 Ocak 2017, Pazar 18:10
Garry Rodrigues, Konyaspor maçında oynayacak

26 yaşındaki başarılı kanat oyuncusu, bir an önce antrenmanlara çıkıp Konyaspor maçında görev alacak.
 

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues, gelir gelmez sırtına sarı kırmızılı formayı geçirecek.
 

Garry Rodrigues Konyaspor maçında oynayacak mı?


Bruma ve Yasin'in kart cezaları nedeniyle Konyaspor maçında oynayamayacakları için ilk 11'de Garry Rodrigues yer alacak.

26 yaşındaki başarılı kanat oyuncusu, bir an önce antrenmanlara çıkıp Konyaspor maçında görev alacak.
3.5 milyon euro bonservis bedeli, 1 milyon 350 bin euro yıllık ücret karşılığında Galatasaray'a gelen Rodrigues hemen antrenmanlara başlayacak.

Yarın sağlık kontrolüne girecek olan Rodrigues, Salı günü de Galatasaray takımı Arabistan'dan döneceği için izinli de olsa tek başına Florya Metin Oktay Tesislerinde antrenman yapacak.
 

Garry Rodrigues'in Bruma'dan farklı olan yönleri


Birçok yönden Bruma'yla benzerlik taşıyan Garry Rodrigues'in Portekiz futbolcudan keskin olarak ayrıldığı iki yön var. İlki savunma yardımı. Bruma defansa dönmeyi sevmeyen bir oyuncu. Enerjisini hücuma saklıyor. Garry Rodrigues ise bu bakımdan daha çalışkan, daha takım oyuncusu. Savunma yardımlarını da eksik etmiyor. 3-5-2'de orta 5'linin sağ kanadında oynayabilecek kadar defansif işleri de yapabilen bir oyuncu. Bu sezon 22 maçta 34 defa rakipten top çaldı. Maç başına 1.54'lük bir ortalamaya sahip. Bu sezon Yasin Öztekin'in ligde maç başına top çalma ortalaması 0.60. Bruma'da ise bu istatistik maç başına 0.90. Garry Rodrigues ile aralarındaki fark savunma yardımları konusunda ne kadar istekli olduklarını gösteriyor. Ayrıldıkları diğer nokta ise Rodrigues'in savunma arkasına da topsuz koşular atan bir futbolcu olması. Bruma her zaman topu ayağına isteyen bir oyuncu. Savunma arkasına koşuları pek yapmıyor. Rodrigues için ise bu önemli bir silah. Hatta bir Barcelona-Elche maçında bu tarz bir koşu sonrası Mascherano'yu oyundan attırmışlığı var. Arjantinli futbolcu, Rodrigues'i düşürmekten başka bir çare bulamamıştı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)