comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın yollarını ayırdığı Hamit Altıntop'a talip oldular

04 Ocak 2017, Çarşamba 19:58
Galatasaray'ın yollarını ayırdığı Hamit Altıntop'a talip oldular

Galatasaray'ın sözleşmesini feshettiği Hamit Altıntop'a yeni bir talip çıktı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın Hamit Altıntop ile sözleşmesini feshettiğini borsaya bildirmesinin ardından flaş bir açıklama geldi. 


Hamit Altıntop'un yeni takımı


Galatasaray ile olan sözleşmesi resmen feshedilen Hamit Altıntop'un yeni takımı şimdiden merak edilirken, bu konuyla ilgili olarak çarpıcı bir açıklama Rusya'dan geldi. Rusya Premier Lig takımlarından Rubin Kazan'ın yöneticilerinden Rinat Latypov, Hamit Altıntop'u transfer etmek için görüşmelere başlayabileceklerini söyledi. 

Rusya Premier Lig takımlarından Gökdeniz Karadeniz'in takımı Rubin Kazan'ın yöneticilerden Rinat Latypov, "Hamit Altıntop kariyeri olan bir futbolcu. Kazan'da geçmiş yıllarda Hasan Kabze, Fatih Tekke ve son olarak Gökdeniz gibi birçok Türk futbolcu forma giydi. Burada Türkler seviliyor. Hamit de kariyeri olan bir futbolcu. Eğer maaş konusunda büyük bir talebi olmazsa kendisiyle görüşeceğiz." açıklamasında bulundu. 
 

Galatasaray, Hamit Altıntop'un sözleşmesini feshetti


Galatasaray, Hamit Altıntop'un sözleşmesinin feshedildiğini resmen KAP'a bildirdi. Sarı kırmızılı kulüp fesih bedeli olarak tecrübeli oyuncuya 825 bin Euro verildiğini açıkladı.
Dursun Özbek yönetimi, fesih görüşmeleri sonrası Hamit Altıntop ile yaptığı anlaşmada bu sezon kazanacağı 1 milyon 600 bin Euro'nun yarısına el sıkışmış oldu.

İşte KAP'a yapılan açıklama:

"Profesyonel futbolcumuz Hamit Altıntop ile sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir. Oyuncuya 825.000 Euro fesih tazminatı ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)