comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues'in İstanbul'a geliş tarihi belli oldu

08 Ocak 2017, Pazar 22:10
Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues'in İstanbul'a geliş tarihi belli oldu

Galatasaray'ın PAOK'tan transferi Garry Rodrigues, İstanbul'a ulaştı.

FutbolArena - Son dakika! Galatasaray'ın PAOK'tan yeni transferi Garry Rodrigues, İstanbul'a geldi.


Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues ne zaman geliyor?


Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in bizzat istediği Garry Rodrigues'te mutlu sona ulaşıldı. 26 yaşındaki futbolcu 8 Ocak Pazar günü saat 22:00 sularından Yunanistan'dan, İstanbul'a geldi. Genç oyuncu Pazartesi günü sağlık kontrollünden geçecek. 

Garry Rodrigues'in Salı günü Florya Metin Oktay Tesislerinde Galatasaray'da ilk antrenmanına çıkacağı öğrenildi. Galatasaray bu transfer için PAOK'a 3.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek. Garry Rodrigues ise sarı kırmızılı takımdan yıllık 1 milyon 350 bin euro kazanacak. 
 

Galatasaray'ın yeni transferi Garry Rodrigues kimdir?


PAOK'ta geçmiş yıllarda aralıklı olarak 10 sezon forma giyen Dimitrios Salpingidis, Garry Rodrigues'in Galatasaray'a transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 
"DAHA İYİSİNİ NEREDEN BULACAKSIN?"

Dimitrios Salpingidis'ten Garry Rodrigues'e önemli tavsiyeler geldi. 35 yaşındaki Salpingidis, "PAOK taraftarlarının duygularını anlıyorum. Önemli bir oyuncularını kaybedecekler. Ancak kamuoyundaki algı yönetimini anlamakta güçlük çekiyorum. Yunan futbolunun düşüşte olduğunu kabul edelim. Hem milli takım, hem de kulüp bazında. Türk futbolu ise en kötü döneminde bile yıldızları bünyesinde barındırıyor. Bugün baktığınızda hala Sneijder, Van Persie gibi isimler orada. Advocaat gibi önemli bir hoca Türkiye'ye gidebiliyor. Türk futbolunun bir marka ismi var. Garry Rodrigues eğer Galatasaray'a giderse bence kariyeri için önemli bir sıçrama yapmış olacak. Daha iyisini şu aşamada nereden bulacak ki?" diye konuştu. 
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)