comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Tudor'a olay sözler

14 Şubat 2017, Salı 21:40
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Tudor'a olay sözler

Galatasaray'ın anlaşmaya vardığı teknik direktör Igor Tudor hakkında eski öğrencisi Marin Leovac'tan çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Karabükspor'a gelmeden önce Yunanistan'da PAOK takımını çalıştıran Hırvat teknik adam Igor Tudor hakkında vatandaşı Marin Leovac'tan çarpıcı açıklamalar geldi. 


Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Igor Tudor'a eski futbolcusundan flaş sözler


Karabükspor'dan önce Yunanistan Ligi'nde PAOK'u çalıştıran Igor Tudor hakkında eski futbolcusu aynı zamanda vatandaşı Marin Leovac, Yunan basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

BÜYÜK TAKIM İÇİN HAZIR DEĞİL
38 yaşındaki Tudor hakkında konuşan Marin Leovac, "Tudor iyi bir teknik adam ama PAOK için hazır değildi. Sadece PAOK için söyleyemem bunu. Henüz genç bir teknik direktör. Büyük takımlar için hazır olduğunu söylersem dürüst davranmam. Onunla çalıştığımız dönemde özellikle taktiksel anlamda zaaflar yaşıyorduk. Bir ara sürekli 3-5-2'de ısrar etti. Başarısız olmamıza rağmen bunda diretti. Böyle olunca başarı gelmedi." ifadelerini kullandı. 
 

Igor Tudor'un Galatasaray sözleşmesinde opsiyon maddesi var mı?


Igor Tudor, Galatasaray Kulübü ile yarın sabah 1.5 yıllık sözleşmeye imza atacak Galatasaray kulübü, Tudor'un kontratına sabah 'sarı kırmızılı takımın ligi ilk 2'de bitirmesi halinde sözleşmesi 1 yıl uzar' şeklinde opsiyon maddesi koydurmayı planlıyordu.

Ancak Hırvat teknik adamın menajeri Seric ve kendisi ile yapılan görüşmelerin ardından sözleşmesinde herhangi bir opsiyon maddesi bulunmaması konusunda taraflar mutabık kaldı.

Yani Tudor'un sözleşmesinde başarı odaklı bir madde yer almayacak. Hırvat hocanın kontratı 2017-18 sezonu sonuna kadar geçerli olacak

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)