comScore

Galatasaray Galatasaray

"Galatasaray'ın yeni teknik direktörü bugün açıklanacak"

14 Şubat 2017, Salı 11:55

Galatasaray'da yeni teknik direktör konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sarı kırmızılıların, Riekerink'in yerine gelecek teknik direktörü bugün (14 Şubat 2014) açıklayacağı ileri sürüldü.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk yarışını sürdürmesine rağmen Kayserispor'a sahasında mağlup olan ve önemli bir avantajı kaybeden Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekeirnk ile ilgili karar verilecek. Hollandalı teknik adamla yollarını ayırmayı planlayan yönetimin, yeni teknik direktörü bugün açıklayacağı iddia edildi.
 

Galatasaray'da Riekerink'in yerine yeni teknik direktör kim olacak?


NTV Spor muhabiri Evren Göz'ün canlı yayında aktardığı son bilgiye göre sarı kırmızılılar yeni teknik direktörü bugün açıklayacak. Evren Göz, "Galatasaray'ın yeni hocası büyük ihtimalle bugün açıklanacak. En büyük aday Igor Tudor" dedi.

KRİTİK  ZİRVEDE NELER KONUŞULDU?
Jan Olde Riekerink'in yerine getirecek doğru isim konusunda şu anda fikir birliğine varamadığı için resmi bir açıklama yapmayan Galatasaray'da kritik zirve sona erdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Özbek ve Levent Nazifoğlu ile birlikte Cenk Ergün'ün katıldığı toplantıda Hollandalı teknik adamın görevden alınması halinde yerine gelebilecek isimler masaya yatırılıp tartışıldı.
 

Tayfun Korkut, Galatasaray'ın gündeminde mi?


Özellikle Galatasaray taraftarının da sosyal medyada takımın başına geçmesini istediği Igor Tudor ismi üzerine yoğunlaşılırken zirvede ismi gündeme gelen bir başka sürpriz isim ise Tayfun Korkut. Ancak Tayfun Korkut'un, Almanya Bundesliga 2'de bu sezon çizdiği başarısız performansta eksi puan almış durumda.
 

Igor Tudor Galatasaray'a geliyor mu?


Galatasaray yönetiminin teknik direktör adaylarında listenin başında ise Igor Tudor yer alıyor. Sarı kırmızılı idareciler Salı günü Hırvat teknik adam ile bir görüşme yapacak. 

TUDOR'DAN GALATASARAY AÇIKLAMASI

FutbolArena'nın gelişmeler üzerine ulaştığı Igor Tudor, Galatasaray ile alakalı konuşmaktan kaçındı.

Eşinin doğum yapacak olması nedeniyle Zagreb'te olan Igor Tudor, “Galatasaray'dan teklif aldınız mı?” sorusuna “ Yorum yapamam. Yaparsam yanlış olur. Benim bir şey söylememem lazım şu anda” dedi.


GALATASARAY'IN IGOR TUDOR'A YAPACAĞI TEKLİF

Yönetim kurulu da onay verirse bu akşamdan itibaren başlayan  Igor Tudor için görüşmeler daha da hızlanacak.

Sarı kırmızılı yönetim, Karabükspor'u çalıştıran Hırvat teknik adamın menajerine sezon sonuna kadar göreve gelmesi adına bir teklif sunacak.

Tudor, Galatasaray'ın 4 aylık görev ve şampiyonluk halinde kontratının uzama opsiyon şartını kabul ederse göreve getirilecek.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)