comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın Vitor Hugo transferinde son durum

04 Ocak 2017, Çarşamba 18:37
Galatasaray'ın Vitor Hugo transferinde son durum

Galatasaray, Brezilya'dan gelecek haberi bekliyor. Victor Hugo'nun Galatasaray'a transferinde yapılan pazarlıklar sonucu Palmeiras kulübü indirime gitti. 

FutbolArena Özel - Vitor Hugo için sarı kırmızılıların yetki verdiği menajer masaya otururken Galatasaray'a kapıyı 10 milyon eurodan açan Palmeiras Kulübü indirime gitti.


Galatasaray'ın Victor Hugo transferinde sıcak gelişme


Breezily ekibi, Galatasaray'dan 8 milyon euro bonservis bedeli talep ediyor. Ve iki kulüp arasındaki transfer pazarlığı ise halen sürüyor.

Brezilya'nın en iyi kulübü olarak gösterilen Vitor Hugo'yu sezon başında Fiorentina'da istemiş ve Palmeiras Kulübü, İtalyanlardan 12 milyon euro bonservis bedeli talep etmişti.
 

Galatasaray'ın transfer etmek istediğİ Victor Hugo nasıl bir futbolcu?


SON 2 YILDA EN ÇOK FORMA GİYEN İSİM
 
Vitor Hugo, Palmeiras'a katıldığı 2015 başından itibaren yaptığımız çalışmada; deneyimli savunma oyuncusunun en çok resmi maçta oynayan oyuncu olduğunu gördük. Vitor Hugo, son 2 yılda tam 118 resmi maçta forma giydi. 25 yaşındaki oyuncuyu 109 maçla Dudu, 108 maçla da Prass izledi.
 
2016'da ise Palmeiras'ın tüm kupalarda oynadığı 65 resmi maçın 59'unda görev alan Vitor Hugo bu alanda da zirvede yer aldı. Bu sezon takımının attığı 16 kafa golünün 4'üne sahip olan Vitor Hugo burada da ilk sırayı kimseye bırakmadı. 2016 yılında 5 gole imza atan Vitor Hugo; 21 gollü Gabriel Jesus, 12 gollü Alecsandro, 9 gollü Dudu ve 8 gollü Jean'den sonra 5.sırada kendine yer buldu.
 
TÜM ŞUTLARI CEZA SAHASI İÇERİSİNDEN
 
Bir defans oyuncusu olmasına karşın 2 sezonda Brezilya Serie A'da 8 gole imza atan Vitor Hugo, hava toplarında oldukça etkin bir grafiğe sahip. Her iki sezonda da 22'şer şut girişimde bulunan Vitor Hugo, hepsini ceza sahası içerisinden yaptı.
 
Öte yandan Palmeiras ile 2021'e kadar sözleşmesi bulunan Vitor Hugo'nun haklarının yalnızca %50'si kulübünde bulunuyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"