comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Igor Tudor ile görüştü

14 Şubat 2017, Salı 12:33
Galatasaray, Igor Tudor ile görüştü

Galatasaray'da Kayserispor mağlubiyeti sonrasında Jan Olde Riekerink'in geleceğinin tartışıldığı yönetim kurulu toplantısı sona erdi. Galatasaray, Igor Tudor ile anlaştı mı?

FutbolArena Özel - Galatasaray'da Kayserispor mağlubiyeti sonrasında Jan Olde Riekerink'in geleceğinin tartışıldığı yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti.

Jan Olde Riekerink'in geleceği ve gönderilmesi halinde yerine gelecek teknik direktör adayları üzerine konuşmak adına Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Levent Nazifoğlu ile Mehmet Özbek ve Cenk Ergün'ün katılmıyla 14:25'de başlayan toplantı 17:30'da sona erdi.
KRİTİK  ZİRVEDE NELER KONUŞULDU?

Jan Olde Riekerink'in yerine getirecek doğru isim konusunda şu anda fikir birliğine varamadığı için resmi bir açıklama yapmayan Galatasaray'da kritik zirve sona erdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Özbek ve Levent Nazifoğlu ile birlikte Cenk Ergün'ün katıldığı toplantıda Hollandalı teknik adamın görevden alınması halinde yerine gelebilecek isimler masaya yatırılıp tartışıldı.

MASADAKİ SÜPRİZ İSİM TAYFUN KORKUT

Özellikle Galatasaray taraftarının da sosyal medyada takımın başına geçmesini istediği Igor Tudor ismi üzerine yoğunlaşılırken zirvede ismi gündeme gelen bir başka sürpriz isim ise Tayfun Korkut. Ancak Tayfun Korkut'un, Almanya Bundesliga 2'de bu sezon çizdiği başarısız performansta eksi puan almış durumda

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, TEMSA ile yapılan sponsorluk anlaşması töreninde açıklamalarda bulundu. Özbek'in toplantı boyunca Jan Olde Riekerink'in ismini anmaması dikkat çekti.

SONER TOLUNGÜÇ SÜRPRİZİ

Galatasaray'da Riekerink'in yerine yabancı teknik direktör gelmesi halinde yardımcı antrenör olarak Soner Tolüngüç'ün görve getirilme konusu da gündeme geldi. Soner Tolungüç'ün teknik direktör olarak göreve getirilmesi de konuşuluyor.

RIEKERINK İLE İLGİLİ SON DURUM!

Galatasaray'da şu an için Riekerink ile ilgili alınmış resmi bir karar yok. Bunun sebebi ise yönetimin teknik direktör konusunda henüz bir B planı olmaması... Ancak yönetimde Riekerink ile yolların ayrılmasıyla ilgili fikir ağırlığının fazla olmasından ötürü yarın saat 14:00'te yapılacak olan toplantıda Hollandalı teknik direktörün görevine son verilme ihtimali yüksek. 
 

Igor Tudor Galatasaray'a geliyor mu?


TUDOR İLE GÖRÜŞME YAPILDI

Galatasaray yönetiminin teknik direktör adaylarında listenin başında ise Igor Tudor yer alıyor. Sarı kırmızılı idareciler, Hırvat teknik adamla bugün bir görüşme gerçekleştirdi. Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, Igor Tudor'u aradı. Tudor ile telefonda görüşen Galatasaraylı yönetici, Hırvat teknik adam ile masaya oturup görüşmek istediklerini iletti. Kısaca Galatasaray ilk kez bu kadar somut bir adım attı. Tudor ise Galatasaray'ın teklifi üzerine şartlar için menajeri olan eski Beşiktaşlı futbolcu Seric ile şartları oturup beraber konuşacaklarını söyledi.

Öte yandan Igor Tudor, Karabük'e dönmek için Hırvatistan'dan yola çıktı. Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, bugün saat 19:00'da idamana çıkması gerekiyor dedi. 

TUDOR'DAN GALATASARAY AÇIKLAMASI

FutbolArena'nın gelişmeler üzerine ulaştığı Igor Tudor, Galatasaray ile alakalı konuşmaktan kaçındı.

Eşinin doğum yapacak olması nedeniyle Zagreb'de olan Igor Tudor, “Galatasaray'dan teklif aldınız mı?” sorusuna “ Yorum yapamam. Yaparsam yanlış olur. Benim bir şey söylememem lazım şu anda” dedi.


GALATASARAY'IN IGOR TUDOR'A YAPACAĞI TEKLİF

Yönetim kurulu da onay verirse bu akşamdan itibaren başlayan  Igor Tudor için görüşmeler daha da hızlanacak.

Sarı kırmızılı yönetim, Karabükspor'u çalıştıran Hırvat teknik adamın menajerine sezon sonuna kadar göreve gelmesi adına bir teklif sunacak.

Tudor, Galatasaray'ın 4 aylık görev ve şampiyonluk halinde kontratının uzama opsiyon şartını kabul ederse göreve getirilecek.

 

Galatasaray yönetiminde çoğunluk Jan Olde Riekerink ile yolların ayrılmasını istedi


Toplantıya katılan yöneticilerin büyük çoğunluğu Riekerink ile yolların ayrılması yönünde fikir beyan etti. Ancak, yerine 4 aylığına gelecek bir teknik adam konusunda uzlaşmaya varılamadı.

Bu yüzden son karar daha kapsamlı düşünmek adına saat 14:00'teki Galatasaray Yönetim Kurulu toplantısına bırakıldı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)