comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın ilgilendiği Victor Hugo nasıl bir futbolcu?

06 Ocak 2017, Cuma 20:56
Galatasaray'ın ilgilendiği Victor Hugo nasıl bir futbolcu?

Galatasaray'ın peşinde olduğu Victor Hugo hakkında Brezilya futbolunu yakından takip eden Alper Öcal'a fikirlerini sorduk.

FutbolArena Röportaj - Galatasaray'ın transfer etmek istediği Vitor Hugo ile ilgili Habertürk Gazetesi'nden Alper Öcal değerlendirmelerde bulundu. Alper Öcal, Vitor Hugo'nun sarı kırmızılıların aradığı savunma oyuncusu olduğunu söyledi.


Victor Hugo transferi Galatasaray'a faydalı olur mu?


"Victor Hugo benim beğendiğim iyi bir futbolcu." diyen Öcal, "Tabii bir savunma oyuncusunu etrafındaki diğer parçalardan bağımsız değerlendirmek de çok doğru değil." şeklinde görüş bildirdi.


Victor Hugo nasıl bir stoper?


Victor Hugo'nun özellikleri hakkında da görüş bildiren Öcal, "Victor Hugo'nun bence en önemli özelliği, hava toplarındaki yüksek hakimiyeti. 2. olarak atletizmi 3.'sü de (ki bence Galatasaray'ın işine en çok yarayabilecek özelliği bu) Sol ayaklı ve stoper mevkiinin solunda oynuyor." dedi.


Victor Hugo Galatasaray'ın aradığı stoper mi?


Galatasaray'ın sol stoper bölgesinde zaafı olduğuna dikkat çeken Öcal, "Sarı kırmızılıların orada bir problemi var. Sol stoperde bir türlü istenen süreklilik sağlanamadı. Ujfalusi - Semih ikilisinden bu yana Galatasaray'da çok güven veren bir stoper ikilisi görmedik. Temeldeki sorun da sol stoperde istenen kalibrede bir stoper olmamasıydı." ifadelerini kullandı. 


Victror Hugo'nun özellikleri


Brezilyalı stoperin, Galatasaray'ın savunma problemlerini giderebilecek bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Öcal, "Geniş alanda ağır değil, hava toplarında Galatasaray'ın sorunlarını çözecektir. Bir dönem Fenerbahçe'deki Lugano gibi senede 4-5 tane kafa golü atabilecek bir futbolcu." şeklinde konuştu.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"