comScore

Galatasaray Galatasaray

"Galatasaray'ın şampiyon olma şansı sıfır"

19 Şubat 2017, Pazar 10:18

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Galatasaray'ın Çaykur Rizespor deplasmanında sergilediği oyunu değerlendirdi ve iddialı bir yorum yaptı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray deplasmanda Çaykur Rizespor ile 1-1 berabere kalarak zirve yarışında önemli bir puan kaybı daha yaşadı. Spor yorumcusu Erman Toroğlu, sarı kırmızılı takımın şampiyon olma ihtimalinin olmadığını ifade etti.


Erman Toroğlu'nun Fotomaç Gazetesi'ndeki köşe yazısı


"Galatasaray şampiyon olacakmış! Onu geçin. Olma şansı sıfır. Futbolda bu kadar iddialı konuşulmaz kabul ediyorum ama bu cümleyi söylerken neye dayanarak söylüyorum? Dün geceki sonuca göre değil. Galatasaray'ın sahadaki mücadelesini ve fizik gücünü gördükten sonra bu kanaate varıyorum. Bu saatten sonra bu takım kondisyon olarak yükleme yapacak hali yok. Hani elbisede prova yaparsınız ya ceketi pantolonu düzeltirsiniz. Belki öyle ilk 3'e girersiniz. Yeni teknik direktörle eskisinin arasındaki farkı şöyle gördüm. Eski teknik direktörle futbolcular ayaklarının ucuyla, burnuyla oynuyorlardı. Hani "Yere düşersek bacaktan kılımız döner" falan diyorlardı. Şimdi biraz mücadeleye başlamışlar. O da ne kadar? 60 dakika. Sonrasında güçleri yetmedi. Çünkü bu işler 1 haftada olacak işler değil.

Teknik direktör Tudor açısından da şunu söyleyebilirim. Yeni geldiğin bir takımda ikinci, üçüncü idmanda futbolcuyla mücadele etmeyeceksin. Bruma'da olduğu gibi. Haa şu olabilir. Yönetim sana der ki; "Kardeşim bak. Bu oyuncular teknik adamlarla oynuyorlar. Bunlarla biz mücadele edemedik. Teknik adam da bunlara pembe baktı. Seni öyle bir işe getirdik ki eskiden Türkiye'de öğretmenlere söylendiği gibi; eti senin kemiği benim" mi, o zaman başka. Onu bilemeyiz."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)