comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı taraftarları dolandırdılar - Süper Lig Haberleri

20 Nisan 2016, Çarşamba 09:46
Galatasaraylı taraftarları dolandırdılar - Süper Lig Haberleri

Galatasaray'ın başlattığı kampanyaları takip eden dolandırıcılar birçok taraftarı bu yolla tuzağa düşürdü.

FutbolArena - UEFA'dan 1 yıl men cezası alan Galatasaray'da başlatılan "Tek Yürek Tek Bilek" kampanyası dolandırıcıların hedefi oldu. Sarı kırmızılı taraftarları kulüpten aradıklarını ifade eden dolandırıcılar bu yolla birçok taraftarı tuzağa düşürdü.
 

Galatasaraylı taraftarlar dolandırıldı


Hürriyet'in haberine göre; Galatasaray taraftarının kulübüne maddi gelir sağlayacak projelere gösterdiği ilginin yoğunluğu, dolandırıcıları da harekete geçirdi. GS Bonus Card Sahibi olan ve GS Store'dan sıkça alışveriş yapan taraftarların kimlik bilgilerine ulaşan dolandırıcılar, “Kötü günde kulübünüze destek olun” sloganıyla 1750 liraya varan kampanyalar yapıp birçok kişiyi dolandırdı. Kampanya adı altında en çok “derbiye loca bileti” ve “mağazadan ürün” söylemi kullanıldı. 0 850'li bir hattan “GS Store'dan arıyoruz” diye taraftarlara ulaşan kişilerin tuzağına bir çok taraftarın düştüğü öğrenildi.
 
259801-haber

BİR GÜN İZMİR'DE BİR GÜN ADANA'DA

Savcılığa yapılan başvurular sonrası dolandırıcılar arama yaptıkları telefon numaralarını sürekli değiştirdi. Taktik aynı ama telefon ve kayıtlı olan adres hep farklıydı. Tezgahı kuranlar, bir gün İstanbul, bir gün İzmir, bir gün Adana'dan çıkıyordu.
Yüz binlerce lira böylece Galatasaray Kulübü kasasına değil, dolandırıcıların cebine gitti.

Sadece 1 ayda 100'lerce Galatasaray taraftarının dolandırıldığı bilgisi kulüpte geniş yankı uyandırdı.

Kulübün mağazacılık ve hukuk departmanı son günlerde bu ve benzeri olayların önüne geçmek için yoğun mesai harcamaya başladı. Geçtiğimiz hafta konuyu yargıya taşıyan sarı kırmızılı yönetim, kulüp üyelerine dolandırıcılığa karşı uyarı içeren mektuplar da gönderecek.

'ÇOK OLAY YAŞANDI, PEŞİNDEYİZ'

GS Store AŞ Mağazacılık Genel Müdürü Ali Öğüdücü, dolandırıcılık olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi büyük markalar üzerinden illegal para kazanmak isteyen insanlar var. Şu anda bu Galatasaray üzerinden yapılıyor. Evet, çok sayıda bu tip olay yaşandı. Takip ediyoruz. Hukuki girişim başlattık. İhtarname de çektik. Nitelikli dolandırıcılık adı altında davaları takip edeceğiz. Bu olayları engellemek için mücadele ediyoruz. Daha önce kulüp üyelerini mektupla uyarmıştık. Yine uyaracağız.”
 
259802-haber

1664 SİCİL NUMARALI ÜYE  BORA KOÇYİĞİT'İN ŞİKAYETİ

Değerli Galatasaraylılar, Size yakın dönemde başımdan geçen olayı anlatıyorum.

Ocak ayında, gelen bir telefon (0 850'li hattan) ile GS STORE'dan aradıklarını, alışverişlerim ve kombine sahibi olmam nedeni ile bir fırsat ile ilgili bilgi vermek istediklerini belirttiler. 

Teklif şöyleydi: Hazırlanan VIP loca ve bir GS Store Ürün paketine karşılık 1.750 TL. 
GS Bonus Kredi Kartı bilgilerim mevcuttu. Bu paketi GS Bonus kredi kartı ile alırsam Arena'da oynanacak Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında GS Store Locası'nda ben + 2 misafirim ile maç izleme hakkı kazanacaktım.

GÜNLERCE TELEFON ETTiM

Bir hafta sonra bir koli ürün geldi. Kalitesi oldukça kötü, günlük hayatta alıp da üzerinize giyemeyeceğiniz ürünler. 

Fenerbahçe maçı yaklaştı ama loca kullanımı için kimse aramadı.. Ben aramaya başladım. Telefonları açmıyorlardı. 3. gün aramamın 20. dakikasında müşteri yetkilisi açtı. 
Gayet pişkin bir şekilde, ben ve 2 misafirimin passolig kart resimlerini verdiği mail adresine göndermem gerektiğini söyledi. Bunu da yaptık... Sonrasında ise yine kayıplara karıştılar...

Sonuç itibari ile loca kullanımı vaadi ile bana satılmış uyduruk 4-5 parça ürün için 1.750 TL ödemiş oldum.
 
259800-haber

YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARDA SELİM ÜÇER'İN YANITI:

Sevgili Bora,

Değerli Galatasaraylılar,

Senin detaylı e-postandan sonra kulüp yetkililerimizle görüştüm. Malum kişilere yönelik olarak geçen hafta başında hukuki süreci başlattığımızı öğrendim, sizlerle de paylaşmak isterim.

Daha önce GS Store internet sitesi, resmi internet sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve mail yoluyla bu ve benzeri oluşumlara uyarı yayınlamış, üyelerimize mektup göndermiştik. 

Bu uyarıları tekrarlayacağız. Ne yazık ki ülkemizde bu tip kötü niyetli kişilerin uzmanlıklarını çeşitlendirme hızları ve çeviklikleri ile mücadele etmek zor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"