comScore
1 / 8

Galatasaraylı futbolcuya şok! Polis peşini bırakmadı

FutbolArena - Galatasaray’ın bu sezon ara transfer döneminde kadrosuna kattığı yıldız futbolcunun başı dertte.

2 / 8

Galatasaraylı futbolcuya şok! Polis peşini bırakmadı

<h2>Galatasaraylı futbolcuya şok! Polis peşini bırakmadı </h2>
Galatasaray’ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Luyindama hakkında Belçika’da İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı.
3 / 8
Galatasaray’ın bu sezon ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Luyindama’nın, Belçika’da eski takımı Standard Liege’in Anderlecht ile oynadığı maçta sahanın içinde küfürlü tezahüratta bulunmasından sonra başı ağrımaya devam ediyor.
4 / 8
Lanevir’in haberine göre, İçişleri Bakanlığı Standard Liege ile Anderlecht arasında oynanan maçta sahada taraftarlarla birlikte küfürlü tezahüratta bulunan Luyindama hakkında soruşturma başlattı.
5 / 8
Polis raporlarına göre hareket eden İçişleri Bakanlığı soruşturmayı genişletmek ve önümüzdeki günlerde Luyindama’nın cezası açıklanacak.
6 / 8
Belçika basıınndaki haberlere göre Luyindama’nın para cezası alması bekleniyor. Bu para cezası 250 ile 5.000 euro arasında değişecek.
7 / 8
Öte yandan Luyindama’nın 3 ay ile 5 yıl arasında Belçika’da statlara giriş yasağı almasının şu an için düşük ihtimal olduğu öngörüldü.
8 / 8
Luyindama bu sezon Galatasaray’a transfer olmadan önce Standard Liege formasıyla ligde 20 maçta forma giydi ve 3 gol attı. Luyindama, Galatasaray formasıyla ise ligde 7 maçta görev aldı ve 630 dakika sahada kaldı. Bu süreçte 1 asisti bulunuyor.