comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı taraftarlardan büyük destek

13 Mayıs 2016, Cuma 09:41
Galatasaraylı taraftarlardan büyük destek

Mali açıdan zor günler yaşayan Galatasaray'da taraftarların kulübe ciddi bir gelir kazandırdığı ortaya çıktı.

FutbolArena - Mali şartları yerine getiremediği için UEFA'dan 1 yıl men cezası alan Galatasaray'a bu zorlu dönemde taraftarlardan büyük destek geldi. Sarı kırmızılı renklere gönül veren taraftarlar 1,2 milyon bileklik ve 350 bin lisanlı forma alarak kulübe büyük bir gelir kazandırdı.
 

Galatasaray kaç bileklik sattı?


Hürriyet'in haberine göre; Futbolda yaşanan tarihi başarısızlığa rağmen Galatasaray taraftarı görevini yaptı! Mali açıdan zor günler geçiren Galatasaray'da sarı kırmızılı taraftarlar, başarısızlığa karşın ‘Tek Yürek Tek Bilek' kampanyası ve kulüp ürünlerine gösterdiği ilgiyle kulübünün yanında oldu.  Taraftarların bu hamlesi, önemli bir gelir kalemi yaratırken, GS Store Mağazacılık da tarihinin en önemli ciro hedeflerinden birine ulaştı. 
 
271008-haber

Mayıs ayı itibarı ile G.Saray'da toplam 1.2 milyon adet bileklik satıldı. Sadece bileklik değil, G.Saray taraftarı bu kampanya sonrasında sarı kırmızılı kulübün lisanslı ürünlerini de alıp satışlar artırdı. Her zaman Mayıs ayında yıllık ciro ve satış rakamlarının belirlendiği GS Store Mağazacılık da Mayıs 2015-Mayıs 2016 arasındaki 1 yıllık takvimde 350 bin adet lisanlı forma sattı. Şampiyonluk sürecinde 250 bine yakın forma satılırken sarı kırmızılı taraftarlar, kötü geçen bu sezon başlangıcından itibaren 100 bin adet forma aldı. 

GS Store Mağazacılık da şimdiden geçen yılki ciro rakamlarını ikiye katladı, 110 milyon TL ciroya ulaştı. Mayıs sonuna kadar hedefin 120 milyon TL olduğu belirtildi. GS Store'da lisanslı ürünlere gösterilen ilgi ise 20 milyon TL kâr rakamına ulaşılmasını sağladı. Ay sonuna kadar da 23-25 milyon TL kar elde edilmesi hedefleniyor. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"