comScore

Galatasaray Galatasaray

"Galatasaraylı Sneijder için eski Başbakan Mesut Yılmaz devreye girdi"

20 Şubat 2017, Pazartesi 10:06

Galatasaray'ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Galatasaray'da başkanlığa hazırlanıyor. Albayrak önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski yönetici Abdurrahim Albayrak, Dursun Özbek'in kendisine yönetici olması için teklif yaptığını belirtirken, bu teklifi reddettiğini ve başkanlık için hazırlandığını dile getirdi. Abdürrahim Albayrak, CNN Türk'e konuk oldu. Açıklamaları şu şekilde:


Abdurrahim Albayrak'tan Igor Tudor yorumu 


Abdurrahim Albayrak, başkan olması halinde aklında 4 teknik direktör adayının hazır olduğunu söylerken, Igor Tudor'un göreve getirilmesinin de uygun olmadığını söyledi. "Kulüplerin birbirine ihtiyacı var." diyen Albayrak, "Binlerce antrenör var ama Karabükspor'dan 1 tane var. Ben dostluktan yanayım. Igor Tudor'un alınması doğru değildi. Ben olsam, başka bir takımı çalıştıran hocayı almazdım." ifadelerini kullandı.

Albayrak Tudor'la ilgili olarak "Tudor'un antrenörlüğüne gelirsek, kafamdaki 4 antrenörden bir tanesi kendisi" şeklinde konuştu.


Abdurrahim Albayrak: "Futbolcular çok fazla para alıyor"


Bu dönemde futbolcuların çok fazla para aldığını söyleyen Abdurrahim Albayrak "Bizim yöneticilik yaptığımız dönemde doları fikslemiştik. Belli bir standartta tutuyorduk ama sonradan bu da ortadan kalktı ve şuan ücretler çok yüksek" dedi. Albayrak ayrıca kulüplerin gelirlerinin sabit kalmasına rağmen dövizdeki artışın da kulüpleri zor durumda bıraktığını dile getirdi.


Abdurrahim Albayrak'ın Wesley Sneijder anısı


Wesley Sneijder'in kiraladığı ev sahibi ile sorun yaşadığını ve yıldız oyuncunun 200 bin euroluk bir tazminat ödemek durumunda kaldığını anlatan Albayrak, "Ben de ev sahibinin bir tanıdığı olan eski Başbakanımız Mesut Yılmaz Beyi aradım ve sorunu hallettik" dedi. 
Sneijder ile o dönemde konuştuğunu da aktaran Albayrak, "Sneijder'le konuştum 'Bak sen Sneijder'sin, takım içinde görüyorum kavgalar, gürültüler ediyorsunuz. Senden bir ricam var. Seni Galatasaray'a alan benim, sen Galatasaray'da öyle bir duruma gel ki, yarın öbür gün veya bir başkası geldiği zaman seni kulübün başına antrenör getirelim. Bu sene bu takım şampiyon olursa siz kazanacaksınız. Sakın takım içerisinde yerli yabancı ayrımı yapma. Sen birleştirici ol' dedim ve Sneijder sonraki haftalarda da muhteşem oynadı, bana da teşekkür etti" şeklinde konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)