comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaraylı futbolcuların Beşiktaş derbisinde penaltı isyanı

28 Şubat 2017, Salı 00:51
Galatasaraylı futbolcuların Beşiktaş derbisinde penaltı isyanı

Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan maçta sarı kırmızılılar, Yasin Öztekin'in pozisyonunda penaltı bekledi. Yasin Öztekin'in Atınç Nukan ile girdiği pozisyonda penaltı var mı? Galatasaray Beşiktaş derbisinde penatı itirazı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Galatasaray ile Beşiktaş karşı karşıya geliyor. Türk Telekom Arena'da oynanan maçta Galatasaray'ın bir hücumunda tartışmalı bir penaltı pozisyonu yaşandı. Hakem Bülent Yıldırım'ın kararı sonrası yoğun itirazlar yaşandı.
 

Galatasaray Beşiktaş derbisinde Yasin Öztekin'in penaltı pozisyonu


Galatasaray'ın hızlı hücumunda Yasin Öztekin'in ceza sahası içerisinde Atınç Nukan ile girdiği mücadele sonrası yerde kalmasının ardından bir anda hakem Bülent Yıldırım'ın penaltı noktasını göstermesi tansiyonu yükseltti. Ardından Yıldırım'ın pozisyonda 'devam' kararını vermesi Galatasaraylı oyuncuları kızdırdı. Sarı kırmızılı futbolcular uzun süre penaltı itirazında bulunsa da karar değişmedi.
 

Galatasaray'dan Bülent Yıldırım'a gönderme


Galatasaray sosyal medya hesabı yaşanan pozisyonun ardından yaptığı paylaşımla hakem Bülent Yıldırım'a göndermede bulundu. Sarı kırmızılıların resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Hakem Bülent Yıldırım, ceza sahası içindeki bu pozisyonu es geçti." ifadeleri kullanıldı.

Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda penaltı pozisyonuyla ilgili olarak, "Atınç, Yasin'i kaçırınca hem üstten müdahale etti hem de bileğine bastı. Karar penaltı olmalıydı." dedi.
Eski hakemlerden Muhittin Boşat ise "Hakem Bülent Yıldırım, Galatasaray'ın net bir penaltısını vermedi. Atınç'ın, Yasin'e yaptığı hareket penaltıydı." ifadelerini kullandı.

Deniz Çoban ise twitter'dan yaptığı paylaşımda pozisyonlar ilgili olarak, "Yayıncı kuruluşun tekrar pozisyonunu izledim. Atınç'ın Yasin'in baldırına doğru müdahalesi var. Penaltı kararı verilmeli." dedi.

BÜLENT YAVUZ: "PENALTI DEĞİL".
Eski MHK Başkanı Bülent Yavuz ise pozisyonu şu şekilde yorumladı: "Atınç ile Yasin'in pozisyonu bence penaltı değil ama hakem Bülent Yıldırım elini fazla indirerek gösterince hata yaptı."

ALİ ECE: "FUTBOL SKANDALIDIR"

"Yasin'in penaltısı verilmeliydi. Hakem ilk penaltıyı gösterip daha sonra kararından vazgeçti. Bu bir futbol skandalıdır."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)