comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın yaptığı transfer hataları

15 Aralık 2015, Salı 11:12
Galatasaray'ın yaptığı transfer hataları

Galatasaray'da Beşiktaş yenilgisi geliyorum diyen depremin en güçlüsü oldu. Galatasaray'ın bu sezon yaşadığı büyük bunalımın en büyük nedeniyse transfer planı.

FutbolArena Detay - Şampiyonalar Ligi'ne veda eden Galatasaray yoluna UEFA Avrupa Ligi'ndeveda edecek. Ligdeyse 15. hafta sonunda Beşiktaş'ın 9, Fenerbahçe'nin 8 puangerisinde kaldı.

Galatasaray'da geliyorum diyen deprem, Beşiktaş yenilgisiyle en güçlühalini hissettirdi. Galatasaray'da yaşanan bu bunalımın en büyük nedeniyseyapılan transfer planlaması oldu. Gidenlerin yeri doldurulamadı, gelenlerdenverim alınamadı, transfer krizi Hamza Hamzaoğlu'nun başına patladı, MustafaDenizli göreve geldi. Şimdi amaç devre arasında eksikleri giderip yeniden güçlüşekilde yarışmak.

İşte Galatasaray'da geliyorum diyen krizin en güçlü halkası olantransferde sezon başından beri yapılan eylemler.

GOLCÜ ALINMADI

Galatasaray bu sezona Burak ve Umut'u alternatif golcü almadan başladı.Mario Gomez pahalı diye, Niasse taraftar tepkisi nedeniyle alınmadı.

SAĞ BEK ALINMADI

Galatasaray Yönetimi ve dönemin hocası Hamza Hamzaoğlu taraftarın tümbaskısına rağmen Sabri'nin yerine sağ bek almadı. Sabri'ye zam yaparak yenikontrat imzaladı.

MELO VE TELLES GİTTİ

Galatasaray transferin son günü Melo'yu bonservisiyle, Telles'i kiralıkolarak Inter'e verdi.

GROSSKREUTZ KRİZİ

Melo ve Telles'in gittiği gün alınan Alman Kevin Grosskreutz'a lisansçıkarılamadı. Joker oyuncu olan Kevin Grosskreutz'un ihtiyaca göre hem Melo, hemsağ bek hem de sağ açık oynaması planlanıyordu ama lisans alınamayınca sadeceidman yaptı. Oyuncu, Galatasaray'da bir resmi maça bile çıkmadan ayrılık kararıaldı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.