comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Volkan Demirel'e tepki! 'Haddini bilecek'

27 Ocak 2017, Cuma 12:57
Galatasaray'dan Volkan Demirel'e tepki! 'Haddini bilecek'

Galatasaraylı yönetici Ural Aküzün, Volkan Demirel'e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

FutbolArena - Euroleague'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan maçın ardından gerginlik devam ediyor. Galatasaraylı yönetici Ural Aküzüm, Volkan Demirel'in basketbol maçı sırasında taraftarların küfürlü tezahüratlarına katıldığını ve bu konuda gereken işlemin yapılması gerektiğini söyledi.

Ural Aküzüm, Josef de Souza'nın da sosyal medyadan Galatasaray ile ilgili küfürleri okumasına da tepki gösterdi.
"HERKES HADDİNİ BİLECEK"

DHA'ya konuşan Ural Aküzüm, "Rakiplerimizden birinin 2 sporcusu, bunlardan biri yabancı biri de Türk, sosyal medya hesabından ve videolarla kanıtlanacak biçimde sporcunun zeki ve ahlaklı olmasının gerektirdiği davranış biçimi dışında açık ve sarih olarak küfür ediyor. Türk gençlerine örnek olması gereken sporcuların fanatizmi, şiddeti teşvik etmeleri ve küfürü bu şekilde açıkça yapabilmeleri Türkiye'de maalesef kuralların işlemediğini gösteriyor. Yetkililer, federasyonlar nerede? Kanun ve yönetmeliklerden kaynaklanan haklarını bize başka, başkasına başka kullanan federasyonlar spora zarar veriyorsunuz. Türk sporunda herkes hele milyonlara örnek olması gereken sporcular, küfür etmeden önce iki kere düşünecek ve bu ülkeye karşı sorumluluğunu, haddini, hududunu bilecek." ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı Yönetici Ural Aküzüm, Türkiye Basketbol ve Futbol Federasyonlarına da çağrıda bulunarak, Fenerbahçeli iki sporcunun yaptıklarına karşı yaptırımda bulunmaya çağırdı. Ural Akzüm "Galatasaray Taraftarı Vefalı ve Ahlaklıdır. Galatasaraylılar bizim dün parkede harika mücadele eden sporcularımız ve efsane hocamıza yapılan hakaretleri unutmaz" dedi ve "Türkiye bugün bir süreçten geçiyor. Kameraya baka baka, selfi çeke çeke küfür edip provoke edenlere hukuk işletilmezse düzen bozulur. Türk sporu ve gençliği için iyi olmaz" şeklinde konuştu.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)