comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Sigthorsson'un sakatlığı hakkında açıklama

15 Ocak 2017, Pazar 17:50
Galatasaray'dan Sigthorsson'un sakatlığı hakkında açıklama

Galatasaray kulübü 'Gelmeden önce sakattım' dediği iddia edilen Sigthorsson hakkında resmi bir açıklama yayınladı. 

FutbolArena - Galatasaray'ın sezon başında Nantes'tan kiraladığı ve ara transfer döneminde sözleşmesini feshettiği Sigthorsson'un İzlanda basınına "Galatasaray'a gelmeden önce sakattım." şeklinde iddia edilen açıklamalarına İzlandalı futbolcudan "Sözlerim çarpıtıldı." cevabı gelirken, Galatasaray yönetiminden de resmi bir yanıt geldi. 

GALATASARAY'DAN SİGTHORSSON İÇİN AÇIKLAMA

Eski oyuncumuz Kolbeinn Sigthorsson'un dış basına verdiği bir röportajda çarpıtılan ifadelerinin aynı şekliyle Türk basınınında da yer aldığını görmekteyiz.
 

Eski oyuncumuz Galatasaray Spor Kulübü ile geçtiği irtibatın ardından verdiği röportajda kulübümüze transferi sırasında profesyonel spor yapan hemen hemen tüm sporcularda olabilecek problemler dışında, hele hele oynamasına engel teşkil bir sakatlığının ya da problemin olmadığını ifade etmiştir. Milli takım kampında dizinde hissettiği ağrı ve sertlik sonrası kamptan ayrıldığını ve İstanbul da tedavisine başlandığını vurgulamıştır. 
 

Kolbeinn Sigthorsson'un transferi öncesi sponsor hastanemiz Liv Hospital'de yaklaşık 8 saat süren geniş bir sağlık taraması yapılmıştır. Taramanın sonunda da oyuncunun takıma katılması için herhangi bir engel teşkil eden soruna rastlanmamıştır. Kendisiyle ilgili tüm bulgular raporlanmıştır.

Oyuncumuz milli takım kampında yaşadığı dizinde hissettiği kitlenmenin ardından milli takım kampından affını istemiş, yine sponsor hastanemiz Liv Hospital'de bir operasyon gerçekleştirilmiştir. 

Bu konuda çıkan asılsız haberler hem Nantes hem de Kolbeinn Sighthorsson tarafından doğrularıyla açıklanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü
 


Nantes başkanından Galatasaray'a Sigthorsson'un sakatlığı için açıklama


Fransız kulübü Nantes'ın başkanı Waldemar Kita yaşanan gelişmelerin ardından Galatasaray yönetiminden Mehmet Özbek ile görüştü. Sigthorsson ile konuştuğunu ve kendisinin kesinlikle böyle bir açıklama yapmadığını söyleyen Waldemar Kita, "Ben de gerekli açıklamayı yapayacağım. Hiç merak etmeyin. Ayrıca Sigthorsson ile de konuştum. Açıklamalarının saptırıldığını söyledi ve kendisi de bu konuyla alakalı gerekenleri söyleyecek." dediği öğrenildi.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)