comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan flaş Riekerink ve transfer açıklaması

07 Ocak 2017, Cumartesi 15:20
Galatasaray'dan flaş Riekerink ve transfer açıklaması

Galatasaraylı yönetici Levent Nazifoğlu gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Galatasaray'da Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazioğlu önemli açıklamalarda bulundu. Nazifoğlu, Fatih Terim'in yeniden takımın başına geleceğiyle ilgili net ifadeler kullandı. 

"PODOLSKI'NİN ÇİN'E TRANSFERİ..."
"Lukas Podolski konusunda Çin'de transfer dönemi daha uzun olsa da bizde transfer tahtası kapandıktan sonra onu göndermeyiz. Bu hafta gelişmeler yaşanabilir."

"PODOLSKİ'NİN AYRILACAĞI SÖYLENMEDİ."

Levent Nazifoğlu basın mensuplarıyla yaptığı görüşmenin ardından Podolski hakkındaki ifadelerinin yanlış anlaşıldığını belirtirken, "Podolski'nin ayrılacağı söylenmedi. Teklif olduğu, oyuncunun ayrılma ihtimalinin bulunduğu fakat durum değerlendirmesi yapılacağı aktarıldı. Hatta Ocak ayı transfer döneminin kapanmasından sonra, Şubat'ta Çin'de devam edecek olsa da, bu ihtimalin gerçekleşmeyeceği söylendi." ifadelerini kullandı. 

"RIEKERINK İLE SEZON SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİZ."

"Fatih Terim ile görüşmedik. Sezon sonun kadar ne olursa olsun Riekerink ile bu sezon yola devam edeceğiz. Fakat uzun vade düşünmüyoruz. Gelecek sezon sonunda oturup karar vereceğiz."
 
"DROGBA VE ETO'O GÜNDEMİMİZDE YOK"

"Chedjou'nun ciddiyetsizliğine inanıyorum. Chedjou gönderilecek. Kadro dışı bırakıldı ve bazı kulüplerle görüşmeler var. Para almadan kendisini vereceğiz. Kalan paarsını vereceğiz. Bruma ile oturup 2 saat konuştuk. Bruma Burada da kalmayı istiyor. Sadece ücretinin yükseltilmesini istiyor. Drogba gündemimizde yok. Yaşı dolayısıyla böyle bir planımız yok. Eto'o da gündemimizde yok."

"HINCAL ULUÇ'UN GÖZÜ GÖRMÜYOR, KULAĞI DUYMUYOR"

"Alp ağabey için Hıncal Uluç bazı iddialarda bulunmuş. Değil alp abiyi ben kimseyi sırtından vurmadım. Kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş. Hodri meydan! Gözü görmüyor, kulağı duymuyor o arkadaşın. Yazdıklarının yüzde 80'i de yalan. Alp ağabey Suudi Arabistan'a da gelecekti ama vizesi Avusturya'da olduğu için yetişemedi."

NAZİFOĞLU'NDAN FENERBAHÇE'YE GÖNDERME

"Ben PFDK'dan Ceza alır mıyım Endişesini düşünmüyorum. Galatasaray'ın haklarını çekinmeden konuşurum. 9 maç ceza aldım Ama Şanlıurfa'da sert bir faul yapan oyuncu 3 maç ceza aldı. Hakemler hakkında konuştuk diye 13 maç ceza aldım. Bu skandaldır. Tüm ülke konuştu hakemler hakkında. Galatasaray yöneticisi mi konuşamayacak? Fenerbahçeli yöneticiler de bir çok soru sordular. Federasyonun da onları cevaplaması lazım. Ben de merak ediyorum"

"SIGTHORSSON ADAMLIK YAPTI"

"Sigthorsson hayal kırıklığı yarattı ama gider ayak adamlık yaptı. Kimsenin yapmayacağı şeyi yaptı. 800 bin bıraktı. Cavanda'nın bu durumunu az çok tahmin ediyorduk. Hoca çok istedi. Ben çok şaşırmadım. Serdar için 4.5 milyon euro artı 3 futbolcu deniliyor. Hayır onu artı değil eksi 3 kişi olarak düşünün. 2 milyon 250 bin euro oynatmadığımız oyunculardan tasarruf ettik."

"MUSLERA VE CENK YETİŞECEK"

"Sakatlarımız var. Onların hepsi konya maçına yetişiyorlar. Onun için bir handikapımız yok. Kaleceilerin normal antrenmanlarını yapıyoruz. Cenk ve Muslera yetişecek. Konya maçında olacaklar. Ona özel eldiven yapıyorlar. İki parmağı içine alacak şekilde 4 parmaklı olacak."

"SNEIJDER'E TEKLİF VAR"

"Wesley Sneijder'e teklif var. Ama gitmesine sıcak bakmıyoruz. Terör olayları bizi etkiledi. Terör yüzünden Barcelona'lı Aleix Vidal da etkilendi. Gelmeyen böyle çok var. Mehmet Ekici'yi istemedik. Babası bize geldi ama ilgilenmedik. Mehmet Ekici'ye karşılık Sinan Gümüş'ü istediler ama biz vermedik."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)