comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Fethi Sekin için anlamlı davranış

06 Ocak 2017, Cuma 10:35
Galatasaray'dan Fethi Sekin için anlamlı davranış

Galatasaray Kulübü, İzmir'deki alçak terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in oğlunun eğitimi ve spor yaşantısı için her türlü imkanı sağlamaya hazır olduğunu açıkladı.

FutbolArena - İzmir'de alçak terör saldırısında kahramanca çatışarak şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in Altınordu altyapısında top koşturan oğlunun spor yaşantısı ve eğitimi için Galatasaray'dan anlamlı bir davranış geldi. 

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:
"Galatasaray Spor Kulübü olarak dün İzmir'de meydana gelen alçak terör saldırısına tek başına meydan okuyan ve canı pahasına onlarca insanımızın hayatını kurtaran kahraman polisimiz Fethi Sekin'e bir kez daha Allah'tan rahmet; eşine, üç evladına, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize sabır diliyoruz.

Bu elim olaydan sonra, rahmetli Fethi Sekin'in çok iyi bir Galatasaray taraftarı olduğunu, oğlu Burak Tolunay'ın da Altınordu altyapısında futbol oynadığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Galatasaray, bugüne kadar kamuoyunun bildiği ya da bilmediği pek çok toplumsal olayda, bu ülkenin temel taşlarından biri olmanın sorumluluğu ile hareket ederek üzerine düşen her görevi yerine getirmiştir. Bu sefer de yapacağından hiç kimsenin endişesi olmamalıdır.

Biliyoruz ki Sekin Ailesi'nin acısı henüz çok taze. Bu tür kararları almak için vakit çok erken. Ancak tüm kamuoyunun şunu bilmesini isteriz: Galatasaray altyapısının kapıları, şehidimizin emanetine ardına kadar açıktır. Bu konuda eğitim bursu verilmesi dâhil her türlü imkan Galatasaray camiasının Sekin Ailesi'ne ve Türkiye'ye sözüdür."

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)