comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan devrim gibi karar

02 Ekim 2016, Pazar 11:42
Galatasaray'dan devrim gibi karar

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'in Riva arazisinin satılmasıyla ilgili üyelerle bir toplantı yaptığı ifade edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da Riva arazisinin satılarak kulübün tüm borçlarının kapatılmasını isteyen Dursun Özbek, kulüp üyeleriyle bir araya gelerek bu konuyu masaya yatırdı. Özbek'in borçlar sıfırlandıktan sonra kulübü zarara uğratan yönetimlerin bu farkı cebinden ödemesi için tüzük değişikliği yapmak istediği belirtildi.

GALATASARAY'DA RİVA TOPLANTISI
Sabah'ta yer alan habere göre; Dursun Özbek, 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçümüne sahip Riva arsası ile ilgili üyeleri bilgilendirirken söz alan eski yönetici Işın Çelebi, "Akıllı davranılırsa kar 700 milyon Dolar'a çıkabilir" dedi.

Bu sırada projeye muhalif gözüken üyelerden "Riva tutunacak tek dalımız. Diyelim Riva ile borçları sıfırladık. Bu borçlar yine artınca, ne yapacağız? Ada'yı mı satacağız" çıkışı geldi. Bunun üzerine Dursun Özbek de devrim niteliği taşıyan şu planını açıkladı: "Merak etmeyin Riva ile borçları (963 milyon TL) tamamen sıfırlayacağız ve hemen kulüp tüzüğünü değiştireceğiz. Artık borçlanan yönetim farkı cebinden ödeyecek ve Galatasaray hiç zarar görmeyecek."

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.