comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Bruma'ya şok haber!

07 Ocak 2017, Cumartesi 10:12
Galatasaray'dan Bruma'ya şok haber!

Galatasaray'da maaşına zam yapılmasını talep eden Bruma'ya olumsuz yanıt verildiği iddia edildi.

FutbolArena - Süper Lig'in ikinci yarısı için hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da bir yandan transfer çalışmaları da devam ediyor. Sarı kırmızılı takımda geleceği merak edilen oyunculardan biri olan Bruma'nın maaşına zam istediği fakat yönetimin şu anda bu talebi karşılayamayacağını bildirdiği öne sürüldü.
 

Bruma, Galatasaray'da ne kadar kazanıyor?


Milliyet'te yer alan habere göre; Bruma'nın menajeri Catio Balde'nin bu kez de zam krizinde başrolde yer aldığı ifade edildi. Bruma, menajeri aracılığıyla son isteğini yönetime iletti. Balde, Bruma'nın alacağı rakamın 2.5 milyon euroya çıkarılmasını istedi.

Galatasaray Yönetimi, 1.5 sene daha sözleşmesi bulunan Bruma için menajeri Balde'ye, "Bruma bizim için çok değerli bir oyuncu. Ancak UEFA'nın Finansal Fair Play kriteri ortada. Limite (65 milyon euro) yakın bir yerdeyiz. Şimdilik zam yapamayız" dedi.
Bruma, "Kontrat şartları beni mutlu ederse, sözleşmemi uzatırım. Ama yurt dışından cazip bir teklif gelir ve yönetim de bunu kabul ederse o zaman oturur konuşuruz" ifadesini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)