comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan Beşiktaş derbisi öncesi olağanüstü karar

21 Şubat 2017, Salı 23:52
Galatasaray'dan Beşiktaş derbisi öncesi olağanüstü karar

Galatasaray yönetimi şampiyonluk yarışında ya tamam, ya devam niteliği taşıyan Beşiktaş derbisi öncesinde olağanüstü bir karar aldı. 

FutbolArena Özel -  Spor Toto Süper Lig'de bu hafta oynanacak Galatasaray - Beşiktaş derbisi öncesinde sarı kırmızılı yönetim olağanüstü bir karar aldı. Sarı kırmızılı yönetim Şampiyonluk yarışında ‘ya tamam ya devam' niteliği taşıyan maçta önemli bir karara imza attı. 


Galatasaray yönetiminden Beşiktaş derbisinde prim kararı


Galatasaray yönetimi, Beşiktaş derbisi için olağanüstü bir prim uygulamasına gitme kararı aldı.
Bu sezon galibiyet primi uygulamasını kaldıran ve kadrosuna kattığı futbolcuların sözleşmelerini de ‘puan başı' sistemine göre yapan Galatasaray yönetimi, Beşiktaş derbisi öncesinde sürpriz karara imza attı.

40 puan ile şampiyonluk yarışında ezeli rakibi Beşiktaş'ın 7 puan gerisinde olan Galatasaray'da yönetim, derbi için olağanüstü bir uygulamaya gitti.
Sarı kırmızılı yönetim, Galatasaraylı futbolcuları da bu kritik maça daha fazla motive etmek adına Beşiktaş derbisi için 1 milyon TL'lik toplam galibiyet primi belirledi.
TT Arena'daki maçı kazanması halinde yeniden şampiyonluk yarışına ortak olup Beşiktaş ile arasındaki puan farkını 4'e indirecek olan G.Saray'da yönetim, bu sezon ilk kez galibiyet primi uygulamasına gidecek.Sarı kırmızılı takımda, Beşiktaş'ı mağlup etmesi halinde yaklaşık 1 milyon TL'lik prime hak kazanacak.

Beşiktaş derbisi adına galibiyet primi uygulaması dünkü yönetim kurulunun onayı ile karara bağlanırken bu gelişmede bugün Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu tarafından sarı kırmızılı takıma açıklanacak.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)