comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Galatasaray'dan Alex'e tarihi kıyak

07 Aralık 2015, Pazartesi 10:49
Galatasaray'dan Alex'e tarihi kıyak

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama Brezilyalı eski futbolcuya beklemediği bir fırsat sundu.

FutbolArena Detay – Galatasaray kulübü dün akşamsaatlerinde Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamalaracevaben bir bildiri yayınladı. Ancak bu bildiride Alex de Souza'nın aslındasöylemediği bir sözü sanki söylenmiş gibi yazdı. Bu hata Alex'e de büyük birfırsat verdi.

Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılan Alex deSouza'nın özellikle Aziz Yıldırım'la yıldızı bir türlü barışmamıştı. Brezilyalıeski futbolcunun geçtiğimiz az yayımlanan kitabındaki bazı özel kısımlarFenerbahçe camiasında bomba etkisi yaratmıştı. Sevilla karşılaşması sırasındayaşandığını iddia ettiği prim olayı sonrasında Aziz Yıldırım, Alex aleyhindeağır açıklamalar yapmıştı. Buna ek olarak Alex'in farklı imzalar kullandığınıbelirtmiş ve tüm bu belgeleri Brezilya'da konuyla ilgili kurumlaragöndereceklerini ifade etmişlerdi. Bu olaylar sonrası birçok Fenerbahçetaraftarı Alex'e tepki göstermiş, kitabında böyle özel konulardan bahsetmesinide eleştirmişti. Gelecek planlarında Fenerbahçe'de teknik direktörlük yapmakolan Brezilyalı futbol adamının sarı-lacivertli camiada bozulan imajını düzeltenise Galatasaray oldu.

Sarı-kırmızılı ekibin resmi internet sitesindekibildirisindeki hatasının ardından Alex sosyal medya hesabından Fenerbahçetaraftarlarının duygularına hitap eden ve Galatasaray'ın iddiasını tamamenyalanlayan bir açıklama yaptı. Bu açıklama sonrasında sosyal medyadaFenerbahçeli taraftarlardan Alex'e sevgi dolu mesajlar yağdı. Alex bu sayedecamiadaki bozulan imajını düzeltmiş oldu.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.