comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Serdar Aziz'e kupa primi

25 Ekim 2016, Salı 11:22
Galatasaray'da Serdar Aziz'e kupa primi

Galatasaray ile geçen yıldan bu yana yeni sözleşme imzalayan hiçbir takım arkadaşı para kazanamayacak bir tek o prim alacak.

FutbolArena Özel - Bu akşam Ziraat Türkiye Kupası 3. ön eleme turunda Dersimspor ile karşılaşacak olan Galatasaray'da ilk 11'de yer alacak olan birçok futbolcu maç başı ücreti almayacak.

Nedeni ise şu...
Galatasaray'da Dursun Özbek yönetimi geçen yıl aldığı karar ile Türkiye Kupası gelirlerinin düşük olması nedeniyle, transfer ettiği yada kontrat yenilediği futbolcuların sözleşmelerinden kupa maçları için prim uygulamasını çıkarttı ve kaldırdı. Yalnızca 1 kişi hariç...

Galatasaray takımı içinde konuşulan bu detaya ise Futbol Arena ulaştı.
 
Galatasaray'da bu akşam ilk 11'de forma giymesi beklenen 5 futbolcu da 90 dakika boyunca görev yapsa dahi maç başı ücreti alamayacak. Geçen yıl Ocak ayında alınan Martin Linnes, sezon başında sözleşme yenilenen Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop, takımın yeni transferleri De Jong ile Josue'nin kontratında Türkiye Kupası'na dair hiçbir gelir ve prim hakkı bulunmuyor. Diğer yeni transferler Eren Derdiyok ve Tolga Ciğerci gibi isimlerin kontratında da kupa maçlarına prim yok.
 
Galatasaray'da yeni kontrat imzalanan isimlerden sadece Serdar Aziz'in ayrıcalığı var. Galatasaray yönetimi tam 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ödediği Serdar Aziz için 'kupa primi' kanunu yok saydı. Yeni gelen isimlerden yalnızca Serdar Aziz, Türkiye Kupası maçlarında forma giymesi halinde prim alacak.
 
Serdar Aziz, kupa maçlarında galibiyet halinde 9 bin Euro beraberlik halinde ise 3 bin Euro alacak.

FutbolArena Haber Turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.