comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Riva ve Florya için onay verildi

22 Ekim 2016, Cumartesi 10:23
Galatasaray'da Riva ve Florya için onay verildi

Galatasaray'da Riva ve Florya projeleriyle ilgili genel kurul yapıldı.

FutbolArena - Galatasaray'da yönetimin Riva ve Florya projeleri ile ilgili düzenlediği Genel Kurul toplantısı sona erdi.

Toplam 47 karşıt oya karşılık büyük bir üstünlükle Riva ve Florya projelerine onay verildi. Galatasaray Genel Kurulu'nda 1690 kişinin 1643'ü projelere onay verirken, 47 kişi ret oyu kullandı.
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, oylama sonrasında kısa bir açıklama yaparak, "Gözünüz arkada kalmasın. Emanetinize kendi malımdan daha fazla değer vereceğimden şüpheniz olmasın. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Galatasaray Kulübündeki Olağanüstü Genel Kurula katılım şu anda oldukça yoğun... 1600'ün üzerinde genel kurul üyesi toplantıya katılırken Galatasaray Kulübü eski başkanları Faruk Süren, Mehmet Cansun ve Selahattin Beyazıt gibi isimler toplantıda hazır bulunuyor.

AYRI OYLAMA REDDEDİLDİ

Galatasaray'da Riva ve Florya arazileri için yapılan projelerle ilgili düzenlenen genel kurul toplantısında verilen ilk önerge reddedildi.

Riva ve Florya projelerinin ayrı ayrı oylanmasını isteyen üyelerin verdiği önerge, tüzüğe aykırı olduğu için Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar tarafından reddedildi.
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de yaptığı açıklamada iki projenin bir bütün olduğunu ve tek bir oylama yapılmasını istediklerini iletmişti.

KAPALI OYLAMA DA REDDEDİLDİ

Genel Kurul'un kapalı yapılması yönünde verilen önerge oy çokluğu ile reddedildi. Genel Kurul'un açık yapılmasına karar verildi. Ayrıca toplantının açılmadan kapatılması yönünde verilen önerge de reddedildi.

"GALATASARAY'IN BORCU KATLANARAK ARTIYOR"

Genel Kurul'da söz alan Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"Galatasaray tarihinin en önemli genel kurullarından birini gerçekleştiriyoruz. Galatasaray'ın bu projeyi sonuca götürmesi gerektiğini düşünmekteyim. Galatasaray'ın mali yapısı son derece bozuk. Yaklaşık 1.5 milyar TL borcumuz var. Elimizde olan gelirlerin, yeni kaynak olarak kazanılması lazım. Geçmiş yönetimlerin tarzı nedeniyle kulübün gelirleri temlikli. Elimizdeki değerleri kullanmalıyız. Avrupa'daki kulüpler Barça, Real, Manchester gibi çok kulüp var. Bunları değerlendirerek mali bağımsızlıklarını kazanarak sporun en tepesine geldiler."

İNAN KIRAÇ: "BENİM OYUM..."

"HİÇBİR YÖNETİM BUNU YAPAMAYACAK"

"Bana bir emenaet verdiniz. Bu emanet için teşekkür ediyorum. Şimdi yolun sonuna geldi, beraber proje yapalım ve buradan çıkalım. Galatasaray'a gelen yönetimlerin yönetim tarzını belirleyecek mali çalışma içerisindeyiz. Galatasaray'ın nasıl yönetilmesi konusunda bir çalışma içerisindeyiz. Galatasaray'ın kursağına girecek paranın fazla olması için çalışıyoruz."

"RİVA VE FLORYA BİRLİKTE OLMALI"

"Riva ve Florya projesinin ayrı ayrı olması mümkün değil. Rakam yetse zaten öncelikle Florya'yı yaparım. Tek başına bir proje ile içerisinde bulunduğumuz durumdan çıkamayız. Riva'da imar hakkımız var, istediğimiz zaman orada inşaata girebiliriz. Ama Florya'da durum böyle değil. Şu anda 1,5 milyon TL borcumuz var. Her sene 120 bin TL faiz ve kur farkı ödüyoruz."

HAYRİ KOZAK'TAN DURSUN ÖZBEK'E DESTEK!

"BÜTÜN VARLIKLARIMIZDA İPOTEK VAR"

"Ben hiçbir şekilde kelepir satış peşinde değilim. O yüzden ipotekleri ile birlikte satın önerisine sıcak bakmıyorum. Mecidiyeköy'deki otelin uzun yıllar kira getirisi getiren bir yer olarak kalmasını istiyorum."

"ARENA'NIN KULLANIM HAKKIYLA İLGİLİ SORUN YOK"

"2023 yılında Galatasaray tüm borçlarından kurtulmuş şekilde olacak. Pırıl pırıl bir gelecek için çalışıyoruz. Benim amacım, benden önceki ağabeylerimin yaptıklarının bir fazlasını yapabilmek. Bu kulüp 111 yıldır böyle gelmiş. Benden sonraki yönetimlere iyi bir gelecek bırakmak istiyorum. TT Arena'nın kullanım hakkıyla ilgili bir sorun kalmadı. Önümüzdeki hafta gerekli protokoller imzalanacak."
 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.