comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Riekerink zirvesi

08 Eylül 2016, Perşembe 11:51
Galatasaray'da Riekerink zirvesi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, Hırvatistan maçı sonrasında kafalarda soru işareti bırakan ve kulisleri hareketlendiren Galatasaray ile ilgili sözleri yönetimi harekete geçirdi.

FutbolArena - Başkan Dursun Özbek, ‘Terim, Galatasaray'a mı dönüyor' sorularına “Galatasaray'ın hocası var. Nereden çıkıyor böyle bir haber” diye yanıt verirken yönetim de Florya adına harekete geçti.

Hürriyet'in haberine göre; Terim iddiaları ve gündeme bomba gibi düşen bu gelişme üzerine Galatasaray Yönetimi, Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile görüştü. Galatasaray ile 2 kupa kaldıran ve sezona ligde 2'de 2 ile başlayan Riekerink'e yönetim “ Sana güveniyoruz” mesajı verdi. Antalya'da tatilde olan ve bugün İstanbul'a dönecek olan Sportif AŞ Yönetim kurulu üyesi Levent Nazifoğlu hiç vakit kaybetmeden sıcağı sıcağına hemen telefonla aradı.
"SEN MORALİNİ BOZMA"

Nazifoğlu, Riekerink'e, Terim iddiaları üzerine “ Biz sana güveniyoruz. Bu iddialar ve haberler bizim dışımızda yazılıp çiziliyor. Gerçek ile de alakası yok. Sakın moralini bozma. Biz seninle çalışmaktan çok memnunuz. Uzun yıllar da beraber olacağız. Lütfen kafanda herhangi bir soru işareti oluşmasın. Zaten başkanımızda gerekli açıklamayı yaptı. Siz asla bunlara kulak asmayın” dedi.

Riekerink'in Galatasaray yönetimine yanıtı ise kendinden emin ve net oldu: “Moralimi bu tip şeyler asla bozamaz. Ben kendi işime ve Galatasaray'a konsantre durumdayım. Şu anda tek problemim Kayserispor'u da yenip yola kayıpsız devam etmek. Tüm mesaimi de bunun için harcıyorum. Şampiyonluğa ulaşma adına planlarımı yapıyorum” dedi.

Ayrıca Galatasaray Yönetim Kurulu, zorlu Kayseri deplasmanında da Terim iddialarına net şekilde bir kez daha yanıt verip Riekerink ile yola devam edeceklerini kalın çizgilerle belirtecek.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.