comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Podolski transferiyle ilgili Vissel Kobe'den sıcak açıklama

15 Şubat 2017, Çarşamba 16:00
Galatasaray'da Podolski transferiyle ilgili Vissel Kobe'den sıcak açıklama

Galatasaray'da ara transfer döneminde takımda kalan fakat sezon sonu Vissel Kobe'ye imza atacağı belirtilen Lukas Podolski hakkında Japon kulübünden açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Ara transfer döneminde Galatasaray'da Lukas Podolski'yi kadrosuna katmak isteyen fakat sarı kırmızılı yönetimin özellikle bonservis konusunda tatmin olmaması sebebiyle gerçekleşmeyen transferin sezon sonuna sarkıtıldığı ve anlaşmanın yapıldığı kaydedilirken, konuyla alakalı olarak Vissel Kobe'den açıklama geldi. 
 

Podolski sezon sonu Galatasaray'dan ayrılıyor mu?


Hürriyet'in haberine göre; Vissel Kobe, Podolski için Galatasaray ile kontağını hiç kesmedi. Japon kulübü, Podolski ile 3 yıllık kontrat ve sezon başına 5 milyon Euro karşılığında anlaştı. Podolski de bu gelişmeyi 2 hafta önce yönetime iletti.

Galatasaray bu gelişme üzerine Alman yıldızdan tek bir talepte bulundu. "Madem Japonya'ya gitmek ve bu teklifi değerlendirmek istiyorsun, biz de Vissel Kobe ile görüşüp anlaşırız. Ancak senden tek bir isteğimiz var. Sezon bittiğinde Galatasaray'dan ayrıl. Galatasaray'ın sana ihtiyacı var” dedi.
Sezon sonuna kadar Galatasaray'da kalmaya söz veren Lukas Podolski, 2,7 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Japonya'ya transfer olacak.


Vissel Kobe'den Podolski açıklaması


Japonya kulübü Vissel Kobe cephesinden ise Podolski transferiyle ilgili yeni bir açıklama geldi. Japon basınında geçen haberde Vissel Kobe cephesinden yapılan açıklamada, "Transferde şu an kesinleşen bir durum yok fakat görüşmeler devam ediyor." ifadelerine yer verildi.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"