comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Melo isyanı

15 Aralık 2015, Salı 11:25
Galatasaray'da Melo isyanı

Galatasaray'da işler kötü giderken en fazla sorun yaşanan bölge orta alan. Melo'nun bölgesine alınan 3 oyuncu Brezilyalı'nın yerine dolduramadı son çare Chedjou oynamaya başladı.

FutbolArena Detay - Galatasaray daha ligin 15. haftası sonunda Beşiktaş'ın 9,Fenerbahçe'nin 8 puan gerisinde kaldı. 

Bu sezon mali sıkıntılar ve planlama nedeniyle kadroda büyük sorunlarıolan Galatasaray buna rağmen sözleşmesini uzattığı Felipe Melo'yu sattı. Melo'yaalternatif gösterilerek alınan 3 oyuncuysa Brezilyalı'nın yerini dolduramadı.Taraftar Melo'nun gidişine isyan ediyor.

Galatasaray'da sezon başında alınan Bilal, Jem Karacan ve JoseRodriguez oyuncunun boşluğunu dolduramayınca yedek kulübesine mahkum oldular.Bu isimlerin yerine takımın stoperi Chedjou oynamaya başladı.

Geçen sezon bu  tarihe kadar Felipe Melo'nun oynadığı maç sayısı vealdığı süre sezon başı gelen Bilal, Jem ve Jose Rodriguez hemen hemenaynı.

Felipe Melo geçen yıl bu tarihlerde 11 lig maçı ve 6 Şampiyonalar Ligive bir de Süper Kupa maçı oynadı. Brezilyalı bu maçların tamamına yakınana 11'debaşladı.

Melo'nun bölgesi alınan Bilal, Jose Rodriguez ve Jem Karacan'ınoynadığı maç sayısıysa toplan 28. Aldıkları süreyse hemen hemen Melo'laeşit.

Bu arada bu sezonun 2 maçında Melo, Galatasaray forması dagiydi.

ÜCRETLER

Felipe Melo, Galatasaray'dan 2.9 milyon Euro kazanıyordu. 

Bilal yıllık 2 milyon 800 bin TL, Jem Karacan 600 bin ve Jose Rodriguezise 800 bin Euro garanti para kazanıyor.

Galatasaray sezon başında bonuslarla birlikte Melo'yu yaklaşık 5.5milyon Euro'ya sattı.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.