comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Jan Olde Riekerink kararı

06 Şubat 2017, Pazartesi 10:47
Galatasaray'da Jan Olde Riekerink kararı

Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'e olan güven ve memnuniyetsizlik tavan yaptı.

FutbolArena Özel - Riekerink'e olan eleştiriler, bazı futbolcuların performansları tepki çekse de 'sıcak para krizi' ve 'UEFA engeli' Galatasaray'ın elini kolunu bağladı ve radikal bir kararın önünü kapattı.

Gereksiz harcamadan bu yüzden bıçak kemiğe dayanma noktasına gelene kadar kaçınan Galatasaray yönetimi, Hollandalı teknik adam ile 'mecburiyetten' yola devam ediyor.
 

Galatasaray, Riekerink ile yola devam edecek mi?


Selçuk İnan başta birçok futbolcunun performansı hayal kırıklığı yaratıp tepki çekse de, radikal bir yaptırım uygulanamıyor. Bunun nedeni ise Galatasaray'daki sıcak para sıkıntısı. Galatasaray halen özellikle yerli futbolculara ödeme adına aradığı krediyi bulamadı. Oyuncuların ödemeleri düzenli yapılamıyor. Kaynak arayışı halen sürüyor. Bu durumda, Galatasaray yönetiminin yaptırım gücünü kısıtlıyor.
Ligde şampiyonluk yarışında yer almasına karşın artık Galatasaray'da açık şekilde Riekerink'e karşı bir güven bunalımı yaşanıyor.

Galatasaray'da yönetim içinde tartışılan Riekerink'in hatalarını kısa bir özet geçersek;

1- Belli bir kadroya takılıp kalıyor. Yeni transfer edilen Garry Rodrigues'i bir türlü takıma monte etmedi. İyi bir başlangıç yapsa da Rodrigues'e şans vermedi. 90 dakikalık kredi tanımadı.

2- Galatasaray'ı tek düze bir kalıpla yönetiyor. Ne olursa olsun taktiksel bir değişime gitmiyor. Maç nasıl giderse gitsin her hafta ezberlediği aynı değişiklikleri yapıyor.  Cesur kararlar alamıyor.

3- Bazı futbolculara fazla şans vermemesi tepki çekiyor. Eren'i skor ne olursa olsun her maçın son bölümlerinde alması, Sinan'a uyarılara rağmen fazla şans vermemesi, yönetimde tepkiye neden olmuş durumda...

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)