comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da isyan! 'Nedir bu İngilizlerden çektiğimiz'

02 Eylül 2016, Cuma 10:22
Galatasaray'da isyan! 'Nedir bu İngilizlerden çektiğimiz'

Galatasaray'ın son olarak İngiliz kulüplerinden Denayer'i alamaması yönetimi çileden çıkardı.

FutbolArena - Transfer merkezini Geçen yılki Kevin Grosskreutz'a benzer bir vaka yaşamamak adına Point Hotel'e kuran Galatasaray yönetimi 31 Ağustos akşamına kadar Denayer'i bekledi.

Balmumcu'daki otelin TFF binası ve sağlık kontrolünün yakın olması nedeniyle Galatasaray yönetimi De Jong'u da Sigthorsson'u da burada ağırlayıp işlemlerini halletti. Denayer de burada beklendi.
Ancak Manchester City Kulübü, Jason Denayer'in kendisini Türkiye'de geliştiremeyeceğini öne sürüp Belçikalı oyuncuya izin vermedi. Ve Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyeleri aynı tepkiyi verdi "Nedir bu İngilizlerden çektiğimiz!"

Sebebi ise belliydi...

1- Bony'yi vermediler 20 milyon euro istediler!

Galatasaray transfer sezonunun başında Manchester City'nin kapısını ilk olarak Wilfried Bony için çalmıştı.

İngiliz kulübü Bony'i kiralamak için 1.5 milyon euro teklif eden Galatasaray'a, "Onu kiralamayı düşünmüyoruz. Bonservisi ile size verebiliriz" deyip Galatasaray'dan 20 milyon euro istedi. Ancak İngilizler, transferin son günlerinde Bony'i Stoke City'e kiralık olarak verdiler

2- Leiva için önce tamam dediler sonra Klopp bırakmadı

Galatasaray'ın üzerinde uzun süre çalıştığı transferlerin başında Lucas Leiva vardı. Levent Nazifoğlu, İngiliz kulübü ile 1.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaştı, el sıkıştı. Leiva'da Galatasaray'ın teklifini kabul etti. Galatasaray taraftarı ve yönetimi transferin bitmesini beklerken bu kez Liverpool Kulübü, 'Jurgen Klopp, Leiva'yı bırakmıyor' diyerek tüm planları alt üst ettiler.

3- Son saniye darbesi Denayer ile!

Manchester City Kulübü, Galatasaray'ın 2.kez transfer planlarını bozdu. Denayer, Belçika'dan İstanbul'a gelmek için uçağa binecekken İngilizler ' Manchester'a gel. Türkiye'ye gitmeyeceksin' diyince tüm planlar bozuldu. Guardiola transfere izin vermedi, Denayer ısrar etti. City " O zaman bonservisinle gidersin" deyip Galatasaray'dan 7 milyon euro istedi. Ve City'nin bu tavrı ile transfer gerçekleşmedi.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.