comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da ilk formül Raşit Çetiner ve Hasan Şaş

09 Şubat 2017, Perşembe 10:03
Galatasaray'da ilk formül Raşit Çetiner ve Hasan Şaş

Jan Olde Riekerink'in performansından memnun olmayan Galatasaray'da ilk formül masaya sunuldu. Hasan Şaş ve Raşit Çetiner.

FutbolArena - 3 senedir kazandığı Ziraat Türkiye Kupası'ndan elenen Galatasaray'da, Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'in koltuğu artık iyice sallanmaya başladı. Şampiyonluk yarışı içinde olsa da sezon başından bu yana oynattığı futbol eleştirilen Riekerink'in kredisi tükenme noktasına geldi.


Galatasaray, Riekerink ile yolları ayırıyor mu?


Hürriyet Gazetesindeki habere göre tüm eleştirilere rağmen Riekerink'in arkasında duran Galatasaray yönetiminin de sarı kırmızılı tribünler gibi sabrı kalmadı. Artık alternatif isimler Galatasaray'da konuşulmaya başlandı.

Uzun vadeli ve başarı odaklı teknik direktör hamlesini sezon sonunda yapmak isteyen Galatasaray'da Mayıs ayına kadar görev yapacak bir ikili fikri ortaya atıldı.
 

Hasan Şaş ve Raşit Çetiner, Galatasaray'a gelecek mi?


Galatasaray yönetim kurulundan bir idareci, Başkan Dursun Özbek'e, 'Raşit Çetiner-Hasan Şaş' formülünü önerdi. Hasan Şaş'ın futbolcular ile pozitif diyaloğu ve Terim dönemindeki başarıları, Raşit Çetiner'in de tecrübesi ile sezon sonuna kadar Galatasaray'da göreve getirilmesini teklif etti.
Bugüne kadar Riekerink'e ısrarla görevde kalması adına sahip çıkan Başkan Dursun Özbek ise şimdilik bu konuda bir yorum yapmaktan kaçınıp somut bir adım atmazken yönetim bu formülü kafasının bir kenarına yazdı.

''KAYSERİ VE RİZESPOR MÜCADELESİNDE PUAN KAYBEDİLMESİ HALİNDE''

Bu formül adına harekete geçilmesini ise Riekerink'in göstereceği performans belirleyecek. Elinde yalnızca şampiyonluk hedefi kalan G.Saray'da Riekerink'in çıkacağı her maç kader niteliğinde olacak. Kayserispor ve Rizespor maçlarında puan kaybedilmesi ve olası bir kötü sonuçta Riekerink'in alternatifleri artık daha ciddi şekilde masaya yatırılacak.

Yalnız, Galatasaray Riekerink ile yollarını ayırması halinde sezon sonuna kadar görev yapmayı kabul edecek G.Saray camiası içinde yetişen bir teknik heyet oluşturma hedefinde.
 

Hasan Şaş'ın Galatasaray'da teknik direktör olma hayali


27 Aralık 2016'da yapılan Galatasaray Kulübünün düzenlediği forma lansmanında Hasan Şaş, sarı kırmızılı kulüp yada süper ligde takım çalıştırma hedefini şu sözleri ile dile getirip " İnşallah 5. yıldız döneminde ben antrenör olurum" demişti.

Hasan Şaş, "2011-12 sezonunda antrenör olarak görev yaptım. Biz Galatasaray Kulübü'nün evlatlarıyız. Gel delerse geliriz, git derlerse gideriz. Galatasaray da 2 yıldız taktım. İnşallah 5. yıldız döneminde ben antrenör olurum. Bu işler çok sıkıntılı sizler de biliyorsunuz. Galatasaray lobisi olarak zayıfız. Piyasada Beşiktaş ve Fenerbahçeli hocalar daha fazla görev yapıyor. Bizim gibi sporcular futbola katkı yapmıyorsak bu sadece bizim sorunumuz değil. Galatasaray camiasının bu konuda bizlere destek olması gerekli. En büyük hedefim Galatasaray'da teknik direktör olmak." demişti.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)