comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Hasan Şaş için net tavır

13 Şubat 2017, Pazartesi 15:49
Galatasaray'da Hasan Şaş için net tavır

Galatasaray'da teknik direktörlük için ismi geçenlerden biri olan Hasan Şaş için net bir tavır geldi.

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında Kayserispor'a mağlup olan ve şampiyonluk yarışında önemli bir avantajı kaybeden Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in geleceği tartışılıyor. Sarı kırmızılı yönetimin yolları ayırmayı planladığı Hollandalı çalıştırıcının yerine kimin geleceği ise merak ediliyor.
 

Hasan Şaş, Galatasaray'a teknik direktör olacak mı?


Galatasaray'ın efsane futbolcuları arasında yer alan ve Fatih Terim'in teknik direktörlük döneminde antrenör olarak sarı kırmızılı takımda görev alan Hasan Şaş'ın ismi gündemde. Raşit Çetiner ile birlikte göreve getirileceği konuşulan Hasan Şaş için yönetimden en güçlü muhalif Levent Nazifoğlu oldu. Nazifoğlu'nun Hasan Şaş ismine kesinlikle karşı çıktığı öğrenildi. Bu nedenle Hasan Şaş'ın göreve gelme ihtimalinin düşük olduğu ifade edilirken, Levent Nazifoğlu'nun Hasan Şaş'ın gelmesi halinde istifa edebileceği bildirildi. 
 

Galatasaray'da Riekerink ile yollar ayrılacak mı?


Öte yandan başkan Dursun Özbek, Temsa ile yapılan sponsorluk anlaşmasında teknik direktör konusuyla ilgili şunları söyledi:

''Kayseri maçında önemli bir fırsatı kaçırdık. Hepimiz üzgünüz. Fakat lig uzun bir maraton. Henüz ligin yarısındayız. Galatasaray şampiyonluk yarışından kopmadı. Üzüntüyü bir kenara bırakmalıyız. Şampiyonluğu bugün daha fazla istiyoruz. Yarışma azmini zerre kadar eksiltmeden yola devam edeceğiz. Taraftarlarımızı kenetlenmeye davet ediyorum.''
''MEDYADA YER ALAN İSİMLERLE GÖRÜŞMEDİK''

''Yönetim olarak herhangi bir teknik direktörle görüşmemiz olmadı. Basında çıkan isimlerle bir görüşmemiz olmadı. Taraftarları da yok sayamayız. Fakat ümitsizliğe kapılmamalıyız. Ne yapacaksak Galatasaray'ın başarılı olması için yapacağız. Şampiyonluğa odaklandık. Hatalarımızdan ders almasını biliriz. Ne yapacaksak Galatasaray'ın başarılı olması için yapacağız. Şampiyonluğa odaklandık. Hatalarımızdan ders almasını biliriz.''

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)