comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Şenol Güneş gerçeği

16 Şubat 2017, Perşembe 09:03
Galatasaray'da Şenol Güneş gerçeği

Galatasaray'ın geçmiş dönemde Şenol Güneş'i takımın başına getirmek istediği ancak Bursaspor ile ilişkilerin gerilmemesi adına bundan vazgeçtiği ortaya çıktı.

FutbolArena - Galatasaray'da Igor Tudor'un takımın başına getirilmesinden sonra başlayan "etik" tartışmaları geçmiş dönemde yaşanan bir olayı akıllara getirdi. Sarı kırmızılıların, Bursaspor'un başındayken Şenol Güneş'i gündeme aldığı fakat yeşil beyazlı kulüple ilişkilerin bozulmaması adına bu düşüncesinden vazgeçtiği ifade edildi.
 

Galatasaray, Şenol Güneş'i istedi mi?


Milliyet'te yer alan habere göre; Cesare Prandelli'nin gönderilmesinin ardından teknik direktör arayışına giren Galatasaray'ın, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'i göreve getirmeyi düşündüğü ve nabız yokladığı ortaya çıktı.

İşte, sarı-kırmızılılar açısından olumlu görünmesine rağmen Galatasaray, yeşil-beyazlılarla ilişkilerinin gerilmesinden çekindi ve ayıp etmemek için bu düşünceden vazgeçti.
Dönemin başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak da bu gelişmeyi doğrulayarak, "İstememize rağmen bu konuyu açmadan kapattık. Çünkü bir tane Bursaspor var. Sırf bu nedenle iki kulübü karşı karşıya getirmek doğru bir hareket olmazdı. Bu sözlerim Galatasaray'ı yıpratmak için yorum yapanlaradır. Şenol Hocam şu an Beşiktaş'ı çalıştırıyor ve gayet başarılı. Bu konu lütfen polemiklere yol açmasın. Sadece Galatasaray'ı eleştirenler bunları da göz önünde bulundursunlar. Belki hayırlısı oldu ve Hamza Hamzaoğlu'na takımı emanet ettim. İyi ki bu kararı almışız" diye konuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)