comScore

FutbolArena TV

Galatasaray'da Cenk Ergün'den UEFA finansal fair play açıklaması

11 Mart 2017, Cumartesi 22:12

FutbolArena - Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, Gençlerbirliği maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Galatasaray 3-2 Gençlerbirliği maç sonu Cenk Ergün'ün açıklamaları


Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, Gençlerbirliği maçının ardından takımın performansı, kulübün mali yapısı ve sözleşmesi bitmeye yakın olan oyuncular hakkında konuştu. 

"BUNA BİZ SEBEP OLDUK"

"Çok basit bir şekilde gel gitler yaşadık. Buna biz sebep olduk. Yapmış olduğumuz penaltılar. Sonuçta hocamızın ısrarlı taktik düzeni meyvelerini veriyor. Sonuçta bu Galatasaray forması. Hedefsiz kalmalıyız. Ligin en üstüne çıkıp yine alışık olduğumuz Şampiyonlar Ligi'nde olmalıyız. Hedefimiz bu."

"SAKATLIKLARIN YAŞANMASI..."

"Birçok nedenin bir araya gelmesi. Doğal olarak bir antrenman temposunda farklılaşma var. Yapılmış olan değişikliğin önemli sebeplerinden biri buydu. Oyuncuların şu anki fiziksel durumu, antrenmanlar, saha ve yaşananlar birçok şartın bir araya gelmesinden üst üste sakatlıklar oldu. Bugün de gördünüz. Sahada maç içerisinde de olabildi. Önemli olan bu tempoya devam edebilmek. Sağlık heyetimizle sürekli konuşarak hem tempoyu düşürmemeye, hem de oyuncuların bu yoğunluğu katlanabileceği seviyeye düşürmeye çalışıyorlar. Trabzonspor maçından sonra milli maç arasının girmesi de şans faktörüyle bizim lehimize olan bir durum oldu."

"SÜREKLİLİĞİ SAĞLAMAK..."

"Futbol takımının görevi sahada son ana kadar mücadele etmek. Son 2 haftada ortaya konan performans umuyorum takıma güvenenleri kenetleyecektir. Tabi bunları devam ettirmemiz lazım. Araya mümkün olduğunca puan kaybı sokmadan motivasyonu sağlamamız lazım. Bu karşılıklı bir şey. Sürekliliği aratınca yeniden o eski birlikteliği yakalayacağız."

"BİZİM AMACIMIZ..."

"Bizim amacımız kazanarak seyircimizi stada çekmek. Önümüzdeki sezonun takımını kurmadan önce Avrupa kupalarında yeniden Galatasaray'ı hak ettiği yere taşımak istiyoruz."

"BİTEN SÖZLEŞMELER HAKKINDA..."

"Görüşmelerimizi başlattık. Sözleşmesi bitmeye yakın arkadaşlarımız vardı. Finansal Fair Play'den dolayı sıkıntı yaşadığımız sözleşmeler de var. Mart sonunda mali kongre var. Esas orada bütçenin ortaya konması. Hocayla da konuşmaya başladık. Dediğim gibi mali kongre sonrası doğrudan konuşmamız gerekiyor. Bütçenin onaylanması söz konusu ilk planda."

"

Galatasaray Videoları