comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da büyük transfer fiyaskosu - Süper Lig Haberleri

12 Mart 2016, Cumartesi 09:56
Galatasaray'da büyük transfer fiyaskosu - Süper Lig Haberleri

Galatasaray'ın bu sezon transferde yaptığı hamelelerin hemen hepsi ters tepti.

FutbolArena - UEFA'dan 1 yıl men cezası alan Galatasaray'da transferde yapılan hatalar bu cezanın gelmesinde büyük etken oldu. Sarı kırmızılı ekipte sezon başında ve devre arasında takıma katılan isimler hayal kırıklığı yarattı.

 

Galatasaray'ın transferde yaptığı hatalar

 

Milliyet'in haberine göre; Özellikle transfer döneminin son gününde kötü adımlar atılması da başarısızlıkta çok ciddi faktör oldu. Melo ile Telles gibi 2 as futbolcunun gitmesi ve son günde Grosskreutz transferinde acemice hatalarla başarı sağlanamaması sezonun gidişatını belirledi.

Bunun dışından hem yaşları itibariyle hem de geldikleri kulüpler bakımından büyük umut bağlanan Jose Rodriguez (Real Madrid), Jason Denayer (Manchester City) ve Jem Karacan (Reading) tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşattı. Hatta Jem Karacan ve Grosskreutz devre arasında takımdan ayrıldı.
Bunun yanında Cenk GönenLionel Carole ve Bilal Kısa gibi isimler de tam anlamıyla katkı sağlayamadı. Aralarında bir tek Lukas Podolski, sezonun ilk yarısındaki görüntüsüyle umut verse de yeni yıla sakatlıkla girince takımını yalnız bıraktı.

Devre arasında kadroya dahil edilen Martin Linnes ve Ryan Donk, eski kulüplerindeki performansı devam ettiremeyince sportif konular sıkıntı çıkardı. Galatasaray bu sezon transfere toplam 11.5 milyon euro harcandı, ancak hiçbir verim alınamadı.

DONK ŞAŞIRTTI

Kasımpaşa'da sezonun ilk yarısında orta saha bölgesine geçip, başarılı olan Ryan Donk, Galatasaray'da vasat kaldı. Bu durum istatistiklere de yansıdı. Özellikle savunma yönünde ilk devre Kasımpaşa ile maç başına 3 top kazanma ortalamasıyla oynayan Donk, 1.5'a geriledi. Hollandalı futbolcu pas başarısında da yüzde 80'den yüzde 76'ya düştü. Ayrıca maç başına pas başarısında da 53'den 33'e kadar indi.

PODOLSKİ'DEN 12 GOL

Galatasaray'da sezon başından bugüne kadar gelen 10 transferden sadece Lukas Podolski gol katkısı verebildi. Alman yıldız, 31 resmi maça çıkıp 12 gol kaydetti.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"