comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da bunlar konuşuluyor! 'Sneijder, Selçuk İnan'i istemiyor'

14 Eylül 2016, Çarşamba 14:07
Galatasaray'da bunlar konuşuluyor! 'Sneijder, Selçuk İnan'i istemiyor'

Galatasaray'da Sneijder'in takımı yönettiği tartışmaları Selçuk İnan konusunda yaşanan gelişmelerle iyice arttı. Sneijder'in Selçuk İnan'ı istemediği açık açık konuşuluyor.

FutbolArena Detay - Sabah Yazarı Levent Tüzemen, dünkü yazısındaki bilgiler Galatasaray'da devam eden tartışmayı alevlendirdi. Tüzemen,  "Galatasaray'dan bir büyüğümle Selçuk İnan ve Wesley Sneijder üzerine telefonda sohbet ettik. Ben, 'Takımı resmen Sneijder yönetiyor' dedim. Duayenin cevabı 'Takımı yönetse iyi. Sneijder kulübü yönetiyor' oldu" diye yazdı. 

Galatasaray'da neler oluyor diye araştırdığımız zaman ortaya çıkan sonuçlar oldukça dikkat çekici.
İşte Galatasaray'da yaşanan tartışmalara ilişkin son detaylar:

- De Jong'un gelişinde Sneijder'in etkisi oldukça yüksek oldu.  

- Sneijder, takımın başında Riekerink'in kalmasında da etkili oldu. 

- Sneijder, De Jong'un gelişiyle birlikte Selçuk'un yerine Tolga Ciğerci'nin yanında Hollandalı'nın oynaması yönünde tavır koydu. İlk deneme Kayserispor maçının ikinci yarısında yapıldı. Selçuk çıktı De Jong girdi. 

- Galatasaray'da, Kayserispor maçı sonrası 'Selçuk İnan'a operasyon yapılıyor' söylemleri daha sık dillendirilmeye başlandı. 

- Galatasaray'da ayrıca Selçuk'a yakılığıyla bilinen iki isimle yollar ayrıldı. Bu isimler Umut Bulut ve Olcan Adın. Hatta yönetim, Olcan'ın sözleşmesini tek taraflı feshederek yolladı.  

- Bir başka detaysa Sneijder'in yeni transferlere takımın liderinin kendisi olduğunu ve bu bilinçle hareket etmeleri gerektiğini de ifade ederek zaman zaman uyardığı.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.