comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Bruma'nın para cezası affedildi mi?

24 Şubat 2017, Cuma 11:22
Galatasaray'da Bruma'nın para cezası affedildi mi?

Igor Tudor, Bruma'nın para cezasının affedilmesini istedi mi? FutbolArena açıklıyor

FutbolArena Özel - Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor'un tüm ısrarlarına rağmen Rize deplasmanına gitmeyen ve "Canım sıkkın. Mutsuzum, oynamak istemiyorum" diyerek sarı kırmızılı takımın adına büyük önem taşıyan 90 dakikada forma giymeyen Bruma'ya para cezası kesilmişti.


Galatasaray'da Bruma Affedildi mi?


Başkan Dursun Özbek'in, "Bu hareketi asla cezasız kalamaz" diyerek 65 bin Euro para cezası verilen Bruma'ya kesilen faturayı Tudor'un devreye girip affedilmesini istediği iddia edilmişti.

Galatasaray yönetimi, FutbolArena'ya Tudor'un böyle bir girişimde bulunmadığını belirtip " Bruma, yanlış ve tüm takıma kötü örnek olacak bir harekette bulundu. Başkan Dursun Özbek de, bu konuya asla taviz vermeden para cezasının kesilmesini isteyen de bizzat başkanımızdı. O yüzden bu para cezasının kaldırılması yada affedilmesi gibi bir durum söz konusu değil" açıklaması yaptılar.
Bruma'nın antrenman performansından ise Tudor'un memnun olduğu ve Portekizli futbolcunun bu hafta idmanlarda daha hırslı ve istekli gözüktüğü.


Galatasaray, Bruma'ya ne kadar ceza verdi?


Galatasaray yönetim kurulunda Bruma'nın imza attığı bu olay masaya yatırıldı ve Başkan Özbek ile idareciler, Portekizli oyuncunun bu hareketinin cezasız kalmaması gerektiğini belirtti.

Yıllık maliyetine göre günlük kazancı hesaplanan Bruma'ya Galatasaray yönetimi 10 günlük para cezası kesti. Portekizli futbolcuya da bu hesaplama sonucunda 65 bin Euro para cezası kesildi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)