comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da bol keseden mi harcıyor?

26 Ekim 2014, Pazar 15:38

Hafta içerisinde Dortmund karşısında aldığı 4-0 skor halen daha tartışılan Galatasaray'da yeni yönetimin ilk mesajları mali kriz üzerine oldu. Peki Galatasaray bu noktaya nasıl geldi? 

FutbolArena Özel - Galatasaray'da oyunculara verilen maaşların fazlalığı, özellikle yerli futbolculara yapılan maaş zamları mali krizin habercisi olmuştu. Futbolcularına ödediği paralar ile dikkat çeken sarı kırmızılı takımda ödenen paraların sorun yaşatması normal görünüyor. Dortmund karşısında 4-0'lık yenilgi ile şaşkına dönen Galatasaray kadrosunda yer alan isimleri tam 49,4 milyon Euro maaş önderken, bu para Dortmund'ta 52.4 milyon Euro. Oyuncularına Galatasaray'a göre 3 milyon Euro daha fazla maaş ödeyen Alman ekibinin çarpıcı noktalarından birisi ise İlkay Gündoğan'a ödenen para.

KADRO DIŞILARA HER SENE 10 MİLYON EURO
 
Dortmund'tan senede 1.5 milyon Euro alan İlkay Gündoğan, bu para ile takımın en çok kazananları listesinde 17.sırada geliyor. Öte yandan Galatasaray'da ise kadroda şans bulamayan, sık sık kadro dışı bırakılan isimlere senede ödenen para ise 10 milyon Euro'nun üzerinde bulunuyor. Bununla beraber Galatasaray'da oyuncuların maç başı ücretler de alıkları unutulmamalı.

Analiz: Taner Karaman 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"