comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, Riekerink'ten hesap sordu

13 Şubat 2017, Pazartesi 00:20
Galatasaray'da başkan Dursun Özbek, Riekerink'ten hesap sordu

Dursun Özbek ve kurmayları Jan Olde Riekerink'in durumunu masaya yatıracak.

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında seyiricis karşısında Kayserispor'a yenilen Galatasaray, Jan Olde Riekerink için son kararını veriyor.
 

Riekerink Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Sportif AŞ Yönetim Kurulu, yarın (13 Şubat 2017 Pazartesi) bir araya gelecek.

Şampiyonluk adına ayağına gelen fırsatı tepen Galatasaray'da Riekerink'in durumu masaya yatırılacak. Bu zirve sonrasında Riekerink'in durumu ve devam edip etmeyeceği konusunda bir karar alınacak.
 

Dursun Özbek, Riekerink'ten hesap sordu


2-1'lik Kayserispor mağlubiyetine sinirlenen başkan Dursun Özbek, Riekerink'i basın toplantısı sona erdikten sonra locasına çağırdı.
Ayrıca yönetici Levent Nazifoğlu ve Futbol Direktörü Cenk Ergün de bu görüşmeye katıldı.
Başkan Dursun Özbek, 15 dakika Riekerink ve Nazifoğlu ile görüştü.

Özbek, alınan mağlubiyet üzerine hesap sorup Riekerink'i dinledi. Yarın yapılacak zirve Riekerink'in kaderini belirleyecek. Hollandalı görevden alınabilir
 

Levent Nazifoğlu'dan Riekerink açıklaması


Maç sonunda açıklamalarda bulunan yönetici Levent Nazifoğlu, Riekerink ile yola devam edeceklerini belirtti.

"Teknik Direktör Jan Olde Riekerink yerine şu an kimi getirebiliriz?" diye soran Nazifoğlu, "Kim daha faydalı olabilir. Böyle bir değişikliği daha çok zarar getireceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu. 
Basında adı geçen isimlerden Raşit Çetiner, Hasan Şaş, Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Tudor'la da görüşmediklerini belirten Nazifoğlu bu dönemde bir teknik adam değişikliğinin 3-4 hafta kaybettirebileceğini de dile getirdi.

"Hocayla yolları ayırma konusunda görüşme olmuyor. Alternatifleri kendimiz konuşuyoruz ama hocayla bir problemimiz olmadı." diyen Nazifoğlu "Takımımız Sneijder'e çok alışmış, olmayınca takım bocalıyor. Selçuk da olmayınca orada sorumluluk alacak biri bulunmadı." ifadelerini kullandı. 

Nazifoğlu futbolcuları da eleştirirken, "Ödemeler işe yaramadı demek ki rahatladılar" dedi. Galatasaraylı yönetici ayrıca sayılmayan golde de Eren Derdiyok'un hamlesinin faul olmadığını dile getirdi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)