comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da 342 milyon lira uçtu

10 Şubat 2017, Cuma 09:36
Galatasaray'da 342 milyon lira uçtu

Galatasaray'da Riva ve Florya arazilerinden gelen 342 milyon lira bir anda uçtu gitti.

FutbolArena - Galatasaray yönetiminin "kulübün kurtuluşu" olarak gördüğü Riva ve Florya arazilerinden gelen 342 milyon liranın büyük bölümünün banka borçlarına ve oyuncu ödemelerine gittiği ifade edildi.

Milliyet'in haberine göre; Galatasaray'da Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesinden gelen 342 milyon liranın 315 milyon liralık kısmı banka borçlarına giderken, kalan 27 milyon liralık bakiye ile de oyunculara olan borçlar ödendi.
Yaklaşık 15 milyon lira sarı-kırmızılı futbolcuların hesaplarına yatırılırken, teknik direktör Riekerink de bu tavırdan dolayı yönetime teşekkür etti.

Hollandalı hoca "Futbolcular özveriyle hareket etti. Ligde kritik bir dönemden geçerken yapılan bu ödemeler üzerlerinde doping etkisi yaratacak" diye konuştu.
 

'Galatasaray, Riva ve Florya gelirlerini kırdırdı'


FutbolArena'ya konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevzat Dindar, "Galatasaray'da sıcak bir gelişme oldu. Riva ve Florya konusunda yapılan anlaşma çerçevesinde 508 milyon liralık gelir elde edilecekti. Fakat bu gelirin kırdırıldığını öğrendim. Yönetimden aldığım bilgiye göre, Galatasaray bu geliri 342 milyon lira karşılığında Denizbank'a kırdırdı." dedi.
 

Galatasaray, Riva ve Florya projelerinden ne kadar kazanacaktı?


Sarı kırmızılı kulüp, konuyla ilgili Aralık ayında KAP'a şu bildirimi yapmıştı:

"Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(Emlak GYO)  ile ana ortağımız Galatasaray Spor Kulübü Derneği, mülkiyeti Galatasaray Spor Kulübü Derneğine ait toplam yüzölçümü 1.098.649,18 m2 olan arsalar üzerinde proje geliştirmek üzere 29.06.2016 tarihinde protokol,  27.12.2016 tarihinde ek protokol imzalamışlardır.

Emlak Konut GYO'nun söz konusu arsalar üzerinde geliştireceği projelerdeki minimum Galatasaray Spor Kulübü Derneği payı 508.729.251,72 TL olacaktır.

İhale yöntemi ile geliştirilecek projelerden elde edilecek gelirin % 80'i Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne, % 20'si Emlak Konut'a ait olmak üzere paylaşım yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)