comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a sezon sonu Alman ekolü

10 Şubat 2017, Cuma 09:16
Galatasaray'a sezon sonu Alman ekolü

Yapılan yönetim kurulu toplantısında Riekerink'in koltuğu tartışılırken, yönetimin önemli kararlar aldığı iddia edildi.

FutbolArena - Hollandalı çalıştırıcı Jan Olde Riekerink ile yolların ayrılacağı konuşulan Galatasaray'da, gelecek Alman bir teknik direktörün takımın başına getirileceği öğrenildi.

Fanatik Gazetesine göre, Galatasaray Yönetimi'nin salı günü gerçekleşen son toplantısında radikal kararlar alındığı ortaya çıktı. Buna göre başkan Dursun Özbek ve kurmaylarının planı, sezon sonunda ne olursa olsun Jan Olde Riekerink'le yolları ayırmak. Çünkü hedefte, Florya'ya Alman ekolü getirmek var.
Bu doğrultuda yönetimin şartlarına uygun bir Alman teknik direktörle anlaşma yapılacağı öğrenildi. Alman ekolüyle beraber, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde disiplinin en üst seviyeye çıkarılması planlanıyor. Akla gelen ilk isimler ise şu sıralarda boşta olan 55 yaşındaki Thomas Schaaf ile 56 yaşındaki Armin Veh. Bu isimler daha önce de gündeme gelmişti.
 

Galatasaray, Riekerink ile devam edecek mi?


Galatasaray'da Riekerink'in oynattığı futbol eleştirilip ‘teknik adam' değişikliği camia ve yönetimde yüksek sesle konuşulurken Hollandalının arkasında duran 1 numaralı isim şimdilik başkan Dursun Özbek.

SON 2 ŞANS

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Özbek, şu anda teknik adam değişikliği için gerekli onayı vermedi. Özbek, Riekerink'e Kayseri ve Rizespor maçlarında da şans verme kararı aldı

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)