comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a Beşiktaş derbisi öncesinde Bruma müjdesi!

27 Şubat 2017, Pazartesi 10:29
Galatasaray'a Beşiktaş derbisi öncesinde Bruma müjdesi!

Spor Toto Süper Lig'in 22. Hafta mücadelesinde sahasında Beşiktaş'ı ağırlayacak olan Galatasaray'a Bruma müjdesi

FutbolArena - Türk Telekom Arena'da Beşiktaş ile şampiyonluk yolunda hayati bir mücadeleye çıkacak olan Galatasaray'a Bruma Müjdesi geldi.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hırvat hoca tarafından yeniden antrenmanlara alınan Portekizli genç yıldıza Beşiktaş derbisi öncesinde bu kez yöneticilerden adeta doping etkisi yaratan müjdeli haber geldi.
''YENİDEN KENDİNİ GÖSTER!''

Derbide yeniden 11'de sahaya çıkması beklenen Bruma ile kritik maç öncesinde özel bir görüşme yapan idarecilerin, "Tıpkı ilk maçta olduğu gibi senden yine iyi bir performans göstermeni ve gol atmanı bekliyoruz. Para cezasını sakın kafana takma... Maçı kazandır, gerisini düşünme" diyerek, genç oyuncuyu özel motive ettiler.

Moralsiz gözüken Bruma'nın, bu haberle keyfinin yerine geldiği, İgor Tudor'un da öğrencisinin idmanlardaki hırsından bir hayli memnun olduğu ifade edildi.

Beşiktaş'a karşı yine sol kanatta görev alacak Bruma, Sneijder ve Podolski ile birlikte Aslan'ın en büyük kozu olacak.


Galatasaray'da Bruma Affedildi mi?


Başkan Dursun Özbek'in, "Bu hareketi asla cezasız kalamaz" diyerek 65 bin Euro para cezası verilen Bruma'ya kesilen faturayı Tudor'un devreye girip affedilmesini istediği iddia edilmişti.

Galatasaray yönetimi, FutbolArena'ya Tudor'un böyle bir girişimde bulunmadığını belirtip " Bruma, yanlış ve tüm takıma kötü örnek olacak bir harekette bulundu. Başkan Dursun Özbek de, bu konuya asla taviz vermeden para cezasının kesilmesini isteyen de bizzat başkanımızdı. O yüzden bu para cezasının kaldırılması yada affedilmesi gibi bir durum söz konusu değil" açıklaması yaptılar.

Bruma'nın antrenman performansından ise Tudor'un memnun olduğu ve Portekizli futbolcunun bu hafta idmanlarda daha hırslı ve istekli gözüktüğü.


Galatasaray, Bruma'ya ne kadar ceza verdi?


Galatasaray yönetim kurulunda Bruma'nın imza attığı bu olay masaya yatırıldı ve Başkan Özbek ile idareciler, Portekizli oyuncunun bu hareketinin cezasız kalmaması gerektiğini belirtti.

Yıllık maliyetine göre günlük kazancı hesaplanan Bruma'ya Galatasaray yönetimi 10 günlük para cezası kesti. Portekizli futbolcuya da bu hesaplama sonucunda 65 bin Euro para cezası kesildi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)