comScore

Galatasaray Galatasaray

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalde seri başı takımlar hangileri? Kura çekimi, maçlar ne zaman?

18 Ocak 2018, Perşembe 21:36
Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalde seri başı takımlar hangileri? Kura çekimi, maçlar ne zaman?

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen takımlar bellli oldu. Çeyrek final ve yarı final maç tarihleri, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final kura çekimi ve seri başı takımlarla ilgili tüm detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen takımlar belli oldu. 2018 yılında oynanan rövanş maçlarının sonunda çeyrek final vizesini alan son takım Galatasaray oldu. Buna göre çeyrek finale kalan 8 takım arasında seri başı olan ve seri başı olmayan takımlar da belirlendi. İşte Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek final kura çekimi ve maç tarihleriyle ilgili son bilgiler. 
 

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maç tarihleri


Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kalan 8 takıım belli oldu. Son olarak Galatasaray'ın Bucaspor'u elemesiye birlikte Beşiktaş, Fenerbahçe, Akhisarspor, Gençlerbirliği, Konyaspor, Kayserispor, Akın Çorap Giresunspor'da sonra son bileti alan takım Galatasaray oldu. 

Çift maç eleme usulüne göre oynanacak çeyrek final ilk maçları 30, 31 Ocak ve 1 Şubat, rövanşları 6, 7 ve 8 Şubat'ta, yarı final ilk müsabakaları ise 27-28 Şubat veya 1 Mart, rövanşları da 17-18 veya 19 Nisan tarihlerinde oynanacak. 

 

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final, yarı final kura çekimi ne zaman, saat kaçta?


Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen takımların belli olmasının ardından olası yarı final kura çekimi de gerçekleştirilecek. Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı final kura çekim Töreni, 19 Ocak 2018 Cuma günü Riva'da yapılacak. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda saat 15.00'te gerçekleştirilecek olan kura töreni yayıncı kuruluş A Spor tarafından naklen yayınlanacak. 

SERİ BAŞI TAKIMLAR

Galatasaray'ın Bucaspor'u elemesiyle birlikte Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kalan 8 takım belli oldu. Seri başı olan ve seri başı olmayan takımlar şu şekilde:

SERİ BAŞI TAKIMLAR
Beşiktaş
Fenerbahçe
Galatasaray
Akhisarspor

SERİ BAŞI OLMAYAN TAKIMLAR
Gençlerbirliği
Konyaspor
Kayserispor
Çorap Akın Giresunspor

Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)