comScore

Galatasaray Galatasaray

Yuto Nagatomo transferine Fatih Terim etkisi

03 Şubat 2018, Cumartesi 09:41
Yuto Nagatomo transferine Fatih Terim etkisi

Galatasaray'ın yeni transferi Yuto Nagatomo'nun transferinde Fatih Terim'in rolünün büyük olduğu ortaya çıktı. Fatih Terim, Japon oyuncuyu arayacak transferi konusunda ikna etti. 

FutbolArena - Galatasaray'ın İtalya'nın İnter takımından transfer döneminin son gününde sezon sonuna kadar kiralık olarak kattığı Japon futbolcu Yuto Nagatomo transferinde Fatih Terim'in devreye girerek oyuncuyu ikna ettiği ortaya çıktı.


Galatasaray'da Yuto Nagatomo'yu Fatih Terim ikna etti


Galatasaray'ın yeni transferi Yuto Nagatomo'nun transferinde Fatih Terim'in rolünün büyük olduğu ortaya çıktı. Fatih Terim, Japon oyuncuyu arayacak transferi konusunda ikna etti. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray, sol bek takviyesi için Nagatomo'ya talip oldu. "Real Betis'e imza atıyor" haberi gelince, Terim bizzat devreye girdi. Inter'in izniyle oyuncuyu arayan Terim, İspanya yerine Türkiye'ye gelmeye ikna etti.
 

Yuto Nagatomo Galatasaray'da başarılı olur mu?


Bu transferle ilgili İhlas Haber Haber Ajansı'na (İHA) özel açıklamalarda bulunan Fuji Televizyonu İstanbul Büro Şefi Toru Uchihashi, bir Japon olarak, Nagatomo'nun sarı-kırmızılılara transferini duyunca heyecanlandığını belirterek, “Onun çıkacağı ilk maçı dört gözle bekliyorum. Inter'de son zamanlarda maça giremiyordu. Japonlar kendisi için üzgündü. Türkiye'ye gelirse daha çok oynayabileceğini düşünüyordu. Bu transferden dolayı çok mutlu oldu” diye konuştu.

"EN ÇOK GALATASARAY TANINIYOR"
Toru Uchihashi, Galatasaray'da daha önce Junichi Inamoto'nun da oynadığını ve bu yüzden Japonya'da en çok tanınan Türk takımının Galatasaray olduğunu söyledi.

"MİLLİ TAKIMIN VAZGEÇİLMEZİ"

31 yaşındaki futbolcunun Japonya Futbol Milli Takımı'nın en önemli isimlerinden biri olduğunu vurgulayan Uchihashi, “Nagatomo, Milli Takım'ın sol bekte vazgeçilmez ismi. Hücuma çok katılıyor, iyi bir futbolcu. Galatasaray'a büyük katkıları olacaktır” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 2002 Dünya Kupası'ndan sonra Japonya'da tanınırlığının arttığını ifade eden Toru Uchihashi, “Türkiye Milli Takımı Japonya ve Kore'de yapılan Dünya Kupası'nda üçüncü oldu. O turnuvada Japonya ile de karşılaştı. Türkiye Futbol Takımı'nın çok güçlü olduğu Japonya'da da biliniyor” değerlendirmesinde bulundu.

"BEN DE GALATASARAYLI OLDUM"

Kendisinin Türkiye'de Galatasaray'ı desteklediğini ve neden sarı-kırmızılıları tuttuğunu da anlatan Uchihashi, “Ben Türkiye'ye geldikten sonra Galatasaraylı bir arkadaş, Galatasaray Passolig kartı çıkarmıştı. O zaman çok Galatasaray taraftarı değildim. Nagatomo geldikten sonra koyu Galatasaray taraftarı oldum” dedi.

Uchihashi, Japonya'da Türkiye'deki gibi Passolig uygulamasının olmadığını ve sporsever herkesin maçlara gidebildiğini söyledi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.