comScore

Galatasaray Galatasaray

Yusuf Namoğlu: 'Galatasaray - Konyaspor maçı sonrası algı yaratıldı'

03 Mart 2019, Pazar 19:17
Yusuf Namoğlu: 'Galatasaray - Konyaspor maçı sonrası algı yaratıldı'

MHK Eski Başkanı Yusuf Namoğlu bu sezon çok tartışılan hakem atamaları ve hakem kararları hakkında konuştu. 

FutbolArena - MHK Eski Başkanı Yusuf Namoğlu, Haber Global TV'ye konuk oldu ve bu sezon özellikle Galatasaray - Atiker Konyaspor maçının ardından yayınlanan Kulüpler Birliği bildirisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

"HALİS ÖZKAHYA VE HÜSEYİN GÖÇEK'İN HAKEMLİKLERİ BİTECEK GİBİ İMAJ VERİLDİ"
Şu algıyı yaratmaya çalışıyorlar. Sanki biz açıklamayı yaparken bir kulübü koruma adına, psikolojik baskı unsuru adına yapıldı diye Kulüpler Birliği yanlış bir yola girdi. Galatasaray - Konyaspor maçından sonra Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek'in hakemliği bitecek gibi imajlar verildi. 

"BİZİM AMACIMIZ HAKEMLERİ KORUMAKTI"

O gün akşam üzeri TFF sanki toplanacak ve bu hakemlerin hakemliğini bitirecek gibi algı yaratıldı. Gazetelere bu pompalandı. Geçmişte de Galatasaray - Trabzonspor maçından sonra Deniz Ateş Bitnel olayının benzeri yaşanmaması için arkadaşlarla değerlendirdik. TFF yönetim kurulundan önce biz atak davranarak, Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek'in hakemliğinin bitmeyeceğini, yaptıkları hatalardan dolayı dinlendirme yönünde kamuoyuna açıklama yaptık. Bizim amacımız Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek'i korumaktı. Biz bir kulübü koruma adına hakem dinlendirmedik.


Fenerbahçe - Rizespor Serdar Aziz'in penaltı pozisyonu


Yusuf Namoğlu bu pozisyonla ilgili şunları söyledi: "Oyun kuralları şunu der: Oyun kurallarında diyelim ki frikik atılıyor. 30 metre mesafe var. Bu frikik atılırken top 1-2 metre gittikten sonra bir oyuncu bir oyuncuya sarılır ve indiriyorsa (kime gittiği belli değil ama topun) top da oyunda olduğundan dolayı hakem penaltıyı verir. Ofsaytta olmasına rağmen. Topun kime atıldığı belli değil çünkü. Ancak frikik atıldığında ceza sahasında ofsaytta olan oyuncu ve diğer oyuncuların olduğu yere doğru gidiyor, oyuncular da hamle yapıyor ve darbe geliyorsa o zaman ofsayt olarak değerlendirilir. Ofsaytta olan oyuncu aktif hale geliyor. Topu kazanmak için mücadeleye giriyor. Serdar Aziz'in pozisyonu buna yakındı bana göre." Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!